DieRoten.pl

Schweinsteiger: Drzwi do FCB są dla mnie otwarte

06.06.2019, 12:31:04
FotoOlimpik

W historii Bayernu Monachium można wyróżnić wielu legendarnych zawodników, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do sukcesów bawarskiego klubu.

Jednym z takich piłkarzy bez dwóch zdań jest legendarny Bastian Schweinsteiger, który nadal aktywnie gra w piłkę – w amerykańskim zespole Chicago Fire. Pomocnik dzięki swojej wieloletniej grze w Monachium miał ogromny wpływ na sukcesy „Bawarczyków”, zwłaszcza mając na uwadze sezon 2012/13.

Ogółem rzecz biorąc 34-letni Niemiec w czasie swojej 17-letniej przygody z FCB zdobył w sumie 22 trofea (w tym ośmiokrotnie mistrzostwo kraju). Ostatnio Basti udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla niemieckiego dziennika „Sport Bild”.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Schweinsteiger odniósł się między innymi do transferu Lucasa Hernandeza czy swojego możliwego powrotu do klubu w przyszłości. Jak mogliśmy się dowiedzieć drzwi dla „Schweiniego” w FCB zawsze pozostaną otwarte. Fragmenty jego wypowiedzi znajdziecie poniżej:

Bastian Schweinsteiger na temat:

…Lucasa Hernandeza:

„…Taki mamy rynek w obecnych czasach. Najpierw grał jako lewy defensor, potem w środku obrony. W obu rolach radził sobie znakomicie! Bayern być może ustabilizował swoją defensywę kupując mistrza Świata i prawdziwą gwiazdę światowego formatu. Ktoś taki może Ci właśnie dać te pół procenta, którego potrzebujesz w zaciętych meczach Ligi Mistrzów, aby osiągnąć wielki sukces.”

…powrotu do FCB:

„…Już podczas mojego pożegnalnego meczu Uli Hoeness oraz Karl-Heinz Rummenigge powiedzieli mi, że drzwi zawsze pozostaną dla mnie otwarte w Bayernie. Bardzo to doceniam, ponieważ wciąż czuję wielkie przywiązanie do tego klubu.”

…swojej przyszłości:

„…W poprzednich dwóch sezonach zawsze decydowałem jesienią czy będę kontynuował grę przez kolejny rok. Do tej pory nie podjąłem jeszcze decyzji.”

…Olivera Kahna:

„…Olli utożsamia filozofię „Mia san Mia” jak mało kto. Posiada ogromną wiedzę piłkarską i doświadczenie na najwyższym poziomie. To będzie coś perfekcyjnego, jeśli ktoś taki jak on będzie pracował w zarządzie klubu.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama06.06.2019 20:06
Kwestią czasu jest kiedy wróci do Monachium i obejmie stanowisko w klubie:)
06.06.2019 15:00
Kahn,Basti,Lahm powinni wrocic do klubu zdecydowanie to samo tyczy sie Arjena i Franka chetnie bym ich zobaczyl jako trenerow mlodzikow
06.06.2019 14:57

reklama