DieRoten.pl
Reklama

Schweinsteiger, Alaba, Lewandowski...Kimmich następny w kolejce?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

W dzisiejszym futbolu coraz rzadziej zdarza się, żeby piłkarz długimi latami występował w jednym klubie. W Bayernie Monachium już kilka razy w ostatnich latach byliśmy świadkami odejść zasłużonych dla klubu zawodników.

Wystarczy wspomnieć takie gwiazdy jak Bastian Schweinsteiger, David Alaba, czy całkiem niedawno - Robert Lewandowski. Wszyscy swoje odejścia tłumaczyli chęcią podjęcia nowych wyzwań. Były dyrektor Bayernu, Michael Reschke, jest zdania, że podobną drogę może przebyć Joshua Kimmich.

- Mogę sobie wyobrazić, że Joshua Kimmich kiedyś podejmie nowe wyzwanie. Z drugiej strony jestem pewien, że Paryż nie był dla niego tematem. To nie jednak jedyny wielki klub zainteresowany Joshuą. Nie wydaje mi się, żeby nawet rozważał zmianę, zwłaszcza teraz, gdy został znowu ojcem. Jego emocjonalne więzi z Bayernem Monachium są bardzo silne - powiedział Reschke.

Były dyrektor FCB zdradził również, że niemiecki pomocnik jest obiektem zainteresowania czołowych angielskich zespołów.

- Jeśli kiedyś pojawi się nowe wyzwanie, podobnie jak w zrobili to Bastian Schweinsteiger, David Alaba czy Robert Lewandowski, to po dziesięciu latach w Bayernie Monachium może mieć ochotę na coś innego. Uważam to za zupełnie zrozumiałe. Ale moim zdaniem obecnie Joshua nie zaprząta sobie tym głowy. Słyszy się, że Barcelona może być zainteresowana. Mogę zapewnić, bez zbyt wielu szczegółów, bo nie mogę i nie powinienem ich ujawniać, na pewno jest zainteresowanie Joshuą ze strony klubów Premier League. I to nie tylko z zespołów  spoza pierwszej szóstki, ale także z górnej części tabeli - dodał.

Przypomnijmy, że Joshua Kimmich ma ważną umowę z Bayernem jeszcze przez półtora roku, a jego wartość według serwisu transfermarkt szacowana jest na 75 milionów euro.

Źródło: Sky
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...