DieRoten.pl

Niemieckie media nie mają już wątpliwości, że po zakończeniu sezonu 2021/22 dojdzie do kilku zmian w składzie bramkarzy zarówno w pierwszej, jak i drugiej drużynie.

reklama

Jak już powszechnie wiadomo, Sven Ulreich zostanie na dłużej w Monachium, po tym jak kilka dni temu przedłużył swój kontrakt z bawarskim klubem do końca czerwca 2023 roku i będzie nadal pełnił rolę numeru dwa w bramce Bayernu.

Podczas gdy pozycja Manuela Neuera jest niezachwiana od lat, to w składzie bramkarskim pierwszego zespołu dojdzie do pewnej korekty. Jak informuje Christian Falk w swoim podkaście „Bayern Insider”, Christian Fruechtl (obecna trójka) odejdzie po tym sezonie z FCB.

Wychowanek bawarskiego klubu potrzebuje nie tylko doświadczenia, ale i również regularnej gry, dlatego też jego odejście jest niemalże przesądzone. Zainteresowany usługami 22-latka jest kilka klubów, zaś wśród nich można wymienić miedzy innymi Schalke 04 oraz Austrię Wiedeń.

Co do nowej trójki w zespole Juliana Nagelsmanna, to szansę otrzyma Johannes Schenk, który jest postrzegany przez szefów Bayernu oraz Toniego Tapalovica (trenera bramkarzy) za wielki talent.

Młody golkiper będzie mógł uczyć się nie tylko od Ulreicha, alei również Neuera na treningach i nabierać doświadczenia. Warto wspomnieć, że Niemiec niejednokrotnie miał już okazję trenować z pierwszą drużyną i wywarł bardzo dobre wrażenie na kolegach i trenerach.

źródło: Podcast Bayern Insider

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama14.05.2022 19:13
Masakra z tymi bramkarzami!!
14.05.2022 16:56
I pewnie na tym się skończy i po 2 może 3 latach odejdzie.
14.05.2022 12:35
Niech się rozwija i dostaje szanse.