DieRoten.pl
Reklama

Sauer: Jestem pozytywnie zaskoczony U-17

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

W przypadku drużyny Bayernu Monachium do lat siedemnastu, młodzi monachijczycy spisują się póki co bardzo dobrze w sezonie 2022/2023.

Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe, młodzi monachijczycy rozegrali łącznie 13 spotkań, zaś ich bilans w tym czasie to 11 zwycięstw, 2 remisy oraz bramki 40:13.

Warto przy okazji podkreślić ponownie, że od lipca nowym szkoleniowcem Bayernu do lat 17 jest Michael Hartmann, który jest bardzo ceniony w środowisku młodzieżowej piłki w Niemczech. Co do FCB U-17, na temat ich rozwoju i dotychczasowych występów, wypowiedział się ostatnio szef Campusu, czyli Jochen Sauer.

− Jestem pozytywnie zaskoczony rozwojem sytuacji, którego nie należało się spodziewać w naszym zespole U-17. Nasz nowy trener Michael Hartmann wraz ze swoim zespołem trenerów i pracowników pomocniczych natychmiast poradził sobie z integracją nowych zawodników z grupą rocznikową, opanowaniem barier językowych i integracją – powiedział Sauer.

− Od pierwszego meczu czuć było, że na boisku jest drużyna, która walczy jako jedność i chce wygrać za wszelką cenę - niezależnie od tego, czy są to gracze wyjściowej XI czy rezerwowi – dodał.

− Możemy być bardzo zadowoleni z rozwoju, nawet jeśli było trochę łatwiej zebrać chłopców, ponieważ większość składu składa się z bardzo jednorodnej kohorty z rocznika 2006, która również dobrze harmonizowała w U-16. Mamy niewiele zastrzeżeń – podsumował Jochen Sauer.

Młodzi monachijczycy przebywają obecnie na urlopie w ramach przerwy zimowej. Do akcji na krajowym podwórku, podopieczni Michaela Hartmanna powracają 26 lutego, kiedy to o 11:00 zmierzą się z drużyną TSG Hoffenheim.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...