DieRoten.pl

Rummenigge o Ulim, Kahnie, LM i zmianie pokoleniowej w FCB

14.10.2019, 13:04:11
FotoOlimpik

Nie dalej jak wczoraj w niemieckim „Welt am Sonntag” ukazał się bardzo obszerny wywiad z prezesem Bayernu, czyli Karlem-Heinzem Rummenigge, który wypowiedział się na wiele tematów związanych z Bayernem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Karl-Heinz Rummenigge w dużej mierze skupił się na nadchodzących zmianach w Bayernie – mowa rzecz jasna o odejściu Uliego Hoenessa oraz powrocie na początku 2020 roku legendarnego Olivera Kahna.

Ponadto poruszono kwestię Campusu FCB oraz Thomasa Muellera, którzy miał rzekomo pytać ostatnio o zgodę na opuszczenie „Gwiazdy Południa” w zimowym okienku transferowym.

Rummenigge zdradził także, że w Monachium wyciągnięto wnioski po ostatnim kryzysie. Każdego tygodnia Kalle, Kovac i „Brazzo” spotykają się razem i omawiają obecną sytuację sportową i kadrową w zespole. Omawiane są również tematy medyczne. Fragmenty wypowiedzi prezesa bawarskiego klubu znajdziecie poniżej. Wszystkich chętnych zapraszamy do krótkiej lektury.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…Niko Kovaca:

„…Pracuję z nim w pełni lojalnie, ufamy sobie wzajemnie. Przeanalizowaliśmy poprzedni sezon i wprowadziliśmy cotygodniowe spotkania, podczas których razem z Niko i Hasanem analizujemy sportową sytuację i omawiamy także tematy medyczne.”

…Hoenessa:

„…Uli tak naprawdę nie odjedzie całkowicie z Bayernu. To nie byłoby dobrym wyjściem. Pozostanie w klubie jako ważny członek Rady Nadzorczej. Moim zdaniem wymiana przebiega bardzo pomyślnie. Zaraz po Herbercie Hainerze, w styczniu dołączy do nas Oliver Kahn. Wszystko jest gotowe pod nową generację.”

…Olivera Kahna:

„…Potrzebujesz czasu, aby poznać ten biznes i przede wszystkim nabrać doświadczenia. Nie ma żadnej szkoły, gdzie się tego nauczysz tak po prostu. Kiedy wskakujesz do basenu Bayernu, to musisz umieć pływać od samego początku. Jestem przekonany, że Kahn będzie gotowy na stanowisko prezesa za dwa lata.”

…możliwych braków w drużynie:

„…Niczego nam nie brakuje. Indywidualna jakość jest świetna. Duch zespołu jest pozytywny, zaś mieszanka młodych i doświadczonych piłkarzy jest dobra. Osiągnęliśmy zamierzony cel wymiany pokoleniowej. Wszystko jest w porządku.”

…obecnej formy Ligi Mistrzów:

„…Obecna forma Ligi Mistrzów cieszy mnie. Inicjatywa kolejnych zmian i reform wyszła od klubów z Belgii, Holandii i Polski. Kluby z pięciu topowych lig pozostają ostrożne z tą ideą. Z kolei Superliga nie jest już żadnym tematem.”

…Campusu FCB:

„…2 lata od momentu otwarcia akademii, to za mało, aby wyciągnąć jakieś wnioski. Jesteśmy na dobrej drodze. Najlepsze talenty z naszej akademii trenują z pierwszym zespołem regularnie. Być może niektórych należy wypożyczyć, tak jak było to w przypadku Alaby i Lahma w przeszłości.”

…Thomasa Muellera:

„…Uli, Hasan i ja odbyliśmy z Thomasem pomyślną rozmowę. Niko jest głównie odpowiedzialny za skład. Thomas to ważna część naszego klubu, ze względu na swoje pochodzenie, jakość i fakt, że jest naszym wychowankiem. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.”

…sytuacji Muellera:

„…Absurdem jest dla mnie to, że latem krytykowano nas za brak transferów. Teraz zaś mając dobry skład, nasz trener jest krytykowany, ponieważ czasami, co jest nieuniknione, jeden lub dwóch wybitnych zawodników nie znajduje się w wyjściowej jedenastce. Nie wyobrażam sobie odejścia Muellera zimą. Relacje Thomasa z Bayernem są nienaruszone. On pozostanie ważną częścią naszego klubu.”

 

źródło: Welt am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama15.10.2019 17:11
Obyś się nie zdziwił.
15.10.2019 06:12
Myślę, że Muller nie odejdzie. Bez względu na wszystko wygląda że będzie grał w Bayernie do końca kariery.
14.10.2019 18:56
Każdy normalny zawodnik mający ambicje powiedziałby to, co Thomas. Ale i tak pseudodziennikarze szukają sensacji.
14.10.2019 14:18
@josh1982
Muller mówił, że po takim zeszłym sezonie ławka go zdziwiła i jest zbyt ambitny na rezerwowego
14.10.2019 13:36
Trudno się z nim nie zgodzić w sprawie Mullera. Tak naprawdę to nie słyszałem z jego ust by narzekał. Na razie to tylko prasa szuka na siłę tematu. Być może jest niezadowolony ale zachowuje się jak na profesjonalistę przystało.

reklama