DieRoten.pl

Rummenigge: Nie ma sensu dolewać oliwy do ognia

15.04.2022, 10:09:01
FotoOlimpik

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że rozczarowanie monachijczyków po ostatnim blamażu w rozgrywkach Champions League jest po prostu ogromne...

Widać i słychać to między innymi po wypowiedziach piłkarzy i osób związanych z Bayernem Monachium – ostatnio wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild” udzielił legendarny Karl-Heinz Rummenigge.

W rozmowie z dziennikarzem, „Kalle” przyznał wprost, że rozczarowanie jest ogromne, jednakże jakość kadry FCB nie jest tutaj problemem. Niemca poproszono między innymi o kilka słów na temat spokojnej reakcji Kahna na odpadnięcie z Ligi Mistrzów oraz pracy Juliana Nagelsmanna.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia były szef bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…odpadnięcia FCB:

„…Rozczarowanie było ogromne. Jeśli Bayern ma sobie coś do zarzucenia, to tylko to, że pierwszy mecz był czarny jak smoła. Jeśli trzeźwo przeanalizować te 180 minut, awans Villarrealu nie jest niezasłużony.”

…bramce Villarreal w samej końcówce:

„…Cały stadion był w szoku. Wszyscy byli przygotowani na dogrywkę, a potem nastąpił ten kontratak - to było jak ukłucie prosto w serce...”.

…spokojnej reakcji Kahna na odpadnięcie:

„…Nie ma sensu dolewać oliwy do ognia. Myślę, że rozczarowanie Olivera było jednym z największych spośród wszystkich osób siedzących na stadionie. W grę wchodzi tak wiele rzeczy, dochody finansowe, wizerunek, rozmowy z zawodnikami na temat przedłużenia kontraktów, itd. Taka porażka przychodzi więc w najgorszym możliwym momencie”.

…kwestionowania zarządu:

„…Bayern jest znany z konsekwencji i często czerpał nowe siły z porażek, a potem znów atakował” .

…dyskusji o nowych umowach dla piłkarzy:

„…W tej chwili uderza mnie jedna rzecz, która dotyczy zarówno klubu, jak i mediów: powstało wrażenie, że rozmowy kontraktowe są jedyną rzeczą, która cały czas się toczy i że wszystko jest nieustannie dyskutowane publicznie. To nie jest dobre, to nie jest pomocne na tym etapie sezonu. Musimy znaleźć sposób postępowania, który nie zakłóci trwale klimatu”.

…pracy Nagelsmanna:

„…Porażka z Villarrealem w ćwierćfinale nie odzwierciedla oczekiwań Bayernu i jego kibiców. Gdybym mógł udzielić FCB jednej rady, a przy okazji dotyczy to piłki w ogóle, byłaby ona taka, że każdy w klubie powinien ograniczyć się do swoich kompetencji. Takie sprawy, jak na przykład przedłużanie umów, leżą w gestii zarządu i rady nadzorczej”.

…zarzutów, że jakość kadry FCB jest za niska:

„…W składzie Bayernu jest 18 zawodników, którzy mają wziąć udział na mistrzostwach Świata w 2022 roku. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów nie wynika z jakości składu”.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.04.2022 09:26
"W grę wchodzi tak wiele rzeczy, dochody finansowe, wizerunek, rozmowy z zawodnikami na temat przedłużenia kontraktów".

Nie ma co ukrywać, że Lewy i Gnabry dostali dobry pretekst do odejścia.
15.04.2022 20:27
Trochę ma rację ale nie do końca.
15.04.2022 13:45
Tu nie ma co komentować tylko wracać do klubu Panie Prezesie. Obecni ludzie są jak dzieci we mgle, uczy się prezes uczy się trener o reszcie nawet nie wspomnę. Ogólna lipa a było tak dobrze jeszcze całkiem niedawno.
15.04.2022 13:28
18-stu zawodników z czego kilku po dłuższej nieobecności, a kilku pod formą, bo musieli grać non stop. Nawet taki Lewy od początku tego roku nie mógł liczyć na Chupo. Szczerze tych 2-3 zawodników więcej zrobiłoby różnicę.
15.04.2022 11:56
Dolać, ale wewnątrz klubu, a nie w mediach.
15.04.2022 10:33
Trochę może dolać, bo to przyniesie klubowi w dłuższej perspektywie korzyści.