DieRoten.pl

Rummenigge: Moim zdaniem mamy za sobą dobre okienko

05.12.2020, 10:35:35

W trakcie letniego okienka transferowego szeregi Bayernu Monachium opuściło kilku ważnych piłkarzy, jednakże z biegiem czasu monachijczycy zastąpili graczy, którzy odeszli.

Jeśli mowa o wzmocnieniach, to na Allianz Arenę trafili następujący zawodnicy: Alexander Nuebel, Tanguy Nianzou, Bouna Sarr, Leroy Sane, Marc Roca, Douglas Costa oraz Eric Maxim Choupo-Moting.

Nie tak dawno temu w obszernym wywiadzie dla portalu „Bundesliga.com” na temat letniego okienka transferowego w wykonaniu monachijczyków wypowiedział się prezes Karl-Heinz Rummenigge, który jest zdania, że klub nawet mimo kryzysu wynikającego z pandemii poradził sobie dobrze z transferami.

− W tych czasach, kiedy finanse i możliwości są ograniczone, mieliśmy raczej dobre okienko transferowe. Bez wątpienia straciliśmy ważnego gracza w osobie Thiago, ale było to jego życzeniem, zaś przyjaciołom należy dawać szansę na pożegnanie. Myślę, że dobrze sobie z tym poradziliśmy − powiedział Rummenigge.

− Pozyskaliśmy bardzo ważnego zawodnika w osobie Leroya Sane, po czym trener chciał również zrekompensować straty po odejściu wypożyczonych graczy. Ściągnęliśmy więc Douglasa Costę. Nasz styl opiera się na skrzydłach, zaś Douglas i Leroy są szybcy, potrafią minąć kilku rywali, stworzyć okazję bramkową lub nawet samemu wpisać się na listę strzelców − mówił dalej.

− Trochę podziałaliśmy na rynku i moim zdaniem posiadamy teraz dobry skład. Z zawodnikami, których jeszcze pozyskaliśmy, jestem zdania, że nasz zespół jest absolutnie gotowy do wyzwań, co też było naszym celem − dodał „Kalle”.

Prezes Bayernu Monachium nie ukrywa również, iż jest pod wielkim wrażeniem widząc motywację i głód sukcesów obecnej drużyny rekordowego mistrza Niemiec.

− Kiedy Bayern święcił wielkie sukcesy w latach 70', wtedy poziom ambicji było nieco niższy. To co mnie zaskakuje i sprawia, że jestem pod wielkim wrażeniem, to fakt, że obecny poziom ambicji tego zespołu jest nadal wysoki. Drużyna nie zdejmuje nogi z gazu. Charakter tego zespołu jest na bardzo wysokim poziomie − podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (14)05.12.2020 16:32
No Havertz sztos zawodnik
05.12.2020 16:02
Ja ubolewam że nie udało się kupić Havertza.
05.12.2020 14:55
No Sarr i Hugo na bank idealni
05.12.2020 13:17
Podzielam opinię @nyy32 .

na pewno pieniądze wydane na Sarra, "Czupo" i Roce można było spożytkować lepiej. nikt mnie nie przekona,że ten pierwszy cudak to był poddany jakiejś konkretnej obserwacji, że ten transfer był planowany od dłuższego czasu... łapanka z partyzanta i tyle.
oby następne lato było pod tym względem lepsze.
05.12.2020 12:51
@Pir5
To zapytaj mnie o Lewandowskiego, o Flicka, o Kimmicha, o poprzedni sezon w Bundeslidze, o finałowy turniej LM w Lizbonie, o potencjał obecnej wyjściowej jedenastki. Wypowiadam się w konkretnym temacie - w tym przypadku odnośnie ostatniego okienka transferowego, które uważam za bardzo słabe. Jeżeli mam o czymś pozytywne zdanie, to zawsze je wyrażam, jeśli jest przeciwnie, nie waham się krytykować. Zresztą zaznaczyłem wyraźnie, iż przemawia do mnie argument związany z pandemią. Nie napisałem "kópili szrot, bo zażond jest gupi".
05.12.2020 12:29
Dantas, Roca, Sane i być może Neuebel i Costa to transfery zdecydowanie na +. Kupno Sarra i Choupo uważam niestety za zły pomysł, choć może coś jeszcze z nich będzie.
05.12.2020 12:20
@nyy32 zawsze będzie krytyka. Wyobrażenie idealnego klubu jest przez niektórych tutaj. Jak przegramy dziś to już będzie hejt. Tak to już jest.

Edytowano : 2020-12-05 12:22:01

Można od razu powiedzieć że jesteśmy średniakiem europejskim jak to niektórzy mówili jeszcze rok temu.
05.12.2020 12:13
05.12.2020 11:50
@Pir5
Nie rozumiem? Co jest zawsze źle?
05.12.2020 11:36
@nyy32 zawsze jest źle. Typowe na DieRoten.
05.12.2020 11:32
@tapczan

Odpowiadając na Twoje pytanie pozwolę sobie zacytować wcześniejsze doniesienia:
"Tiago Dantas will not be able to play for Bayern in the Bundesliga and Champions League before January, as he was not registered before deadline. Until then, Dantas will be playing for FCB II in Liga 3"
05.12.2020 11:24
Słowa, słowa, słowa... Jest czymś absolutnie oczywistym, iż osoba pracująca w klubie, a zwłaszcza w zarządzie nie stwierdzi publicznie, że "okienko transferowe było porażką, a sprowadzeni zawodnicy są słabi". Prawda jest taka, iż okienko było fatalne, nie licząc Sane, który przyszedł wcześniej, a gdyby nie kontuzja grałby u nas od roku. Nianzou z pewnością jest utalentowany, jego ewentualnie również można zaliczyć na plus. Pozostali gracze mogliby poszerzyć kadrę Augsburga, a nie Bayernu, poza Sarrem, którego nie wziąłbym do GKS-u Tychy. Transfery krytykowałem wcześniej, krytykuję i teraz. Z tą istotną różnicą, że obecnie bardziej przekonuje mnie argument "bo COVID". Pandemia trwa i nie wiadomo kiedy się skończy. Do 100 milionów strat za poprzedni sezon będzie trzeba doliczyć kolejne w bieżących rozgrywkach. Nie ma się co zatem dziwić, iż pierwszoplanową kwestią rozważaną przy tegorocznych transferach była cena piłkarzy. Nie zmienia to jednak faktu, iż poziom sprowadzonych zawodników jest bardzo niski.
05.12.2020 11:07
A gdzie Dantas ? Ciekawe czy w rundzie rewanżowej będzie otrzymywał szanse.
05.12.2020 10:47
Gdyby założyć że tylko Choupo i Sarr to nieporozumienia, to nienajgorsze.