DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge i Hoeness chcieli Alonso już lata temu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Mając na uwadze bieżący sezon 2023/24, jednym z trenerów, którzy robią wielką furorę w całej Europie jest 42-letni Xabi Alonso.

Hiszpan radzi sobie wręcz doskonale jako trener Bayeru 04 Leverkusen, które walczy wciąż na wszystkich trzech frontach i bije kolejne rekordy w Bundslidze – póki co po 20 kolejkach ekipa „Aptekarzy” zajmuje zasłużenie pierwsze miejsce z dorobkiem 52 punktów!

Nic więc dziwnego, że Xabi Alonso od tygodni, a nawet miesięcy znajduje się na ustach całego piłkarskiego świata, zaś w mediach wymienia się go jako potencjalnego szkoleniowca wielu europejskich klubów. Jak się jednak okazuje, co też potwierdził Michael Reschke (były dyrektor techniczny FCB), 42-latek tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej był już kuszony przez Hoenessa i Rummenigge.

− Miał niesamowitą pozycję z Karlem-Heinzem Rummenigge i
Uli Hoenessem. Odbyłem wtedy rundę rozmów z Rummenigge i Hoenessem – powiedział
Reschke.

− Poważnie zastanawiali się nawet nad zapytaniem stosunkowo
wcześnie, czy Xabi mógłby sobie wyobrazić pracę jako dyrektor sportowy w
Bayernie. Poszedłem wtedy z nim na kolację – dodał.

− Poruszyliśmy ten temat bardzo delikatnie. Był już wtedy
bardzo skoncentrowany na karierze trenerskiej. I chciał zrobić sobie rok
przerwy po tym, jak był aktywnym zawodnikiem – podsumował Michael Reschke.

Xabi Alonso może pochwalić się bardzo dobrym bilansem jako trener Bayeru 04 Leverkusen. Wystarczy podkreślić, że na 66 spotkań, jego zespół wygrał 42-krotnie, podczas gdy pozostałe mecze kończyły się 14 remisami oraz 10 porażkami. W przypadku bramek mowa o 156 strzelonych oraz 69 straconych golach.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...