DieRoten.pl

Na ten moment wiele wskazuje na to, że David Alaba odejdzie po zakończeniu bieżącego sezonu. Nie dalej jak w ubiegłą niedzielę monachijczycy wycofali swoją ostatnią ofertę dla Austriaka.

Po tym jak Herbert Hainer kilka dni temu oficjalnie potwierdził, że Bayern wycofał ostatnią ofertę przedłużenia umowy dla Davida Alaby, w mediach na całym świecie rozpętała się wielka burza.

Swoje zdanie w tym temacie wyraziło wielu ekspertów oraz ludzi związanych z bawarskim klubem. Z kolei ostatnio na łamach niemieckiego tygodnika „Sport Bild” wypowiedział się Karl-Heinz Rummenigge, który dał jasno do zrozumienia, że ogłoszenie tej decyzji było ważne z perspektywy klubu, aby móc rozpocząć planowanie na kolejny sezon.

− Dwa tygodnie temu mieliśmy spotkanie z ojcem Davida i jego agentem Zahavim. Rozmowy potoczyły się dobrze. Jednakże krążymy w kółku od tygodni. W pewnym momencie musimy zacząć planowanie na nowy sezon. Dlatego decyzja była dla nas bardzo ważna − powiedział Rummenigge.

− Zwłaszcza w czasach pandemii piłkarze muszą wykazać zrozumienie. Straciliśmy wiele pieniędzy, od 8 miesięcy nie mieliśmy widzów na stadionie. Grożą nam wielkie straty. Myślę, że zawodnikom zaleca się pozostanie w klubie, jeśli czują się tam dobrze − mówił dalej.

Mimo wszystko czy drzwi dla Austriaka są juz zamknięte i David opuści Bayern po zakończeniu bieżącego sezonu? Rummenigge jest zdania, że teraz to Alaba musi sam zdecydować, co dalej z jego karierą.

− W przypadku Davida, świętowaliśmy razem wielkie sukcesy. Moim zdaniem wszyscy w klubie myślimy tak samo - każdy z nas chce pozostania Davida na dłużej. To świetny człowiek i topowy piłkarz. Czy drzwi są dla niego zamknięte? Teraz sam musi podjąć decyzję − podsumował prezes Bayernu.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama06.11.2020 21:16
Ale Księcio już dawno zdecydował. Spuśćmy zasłonę milczenia. Teraz trzeba sprawić, by pomógł nam do końca sezonu. bo jest długi, kartki, kontuzje, corona...

A potem bywaj i HALA MADRID!
06.11.2020 19:54
Już chyba tylko przedłuża to co wybral
06.11.2020 18:31
Ja czekam na Uliego i jego komentarz w tej sprawie bo jakoś żadnego chyba z nim wywiadu nie było

Pewnie będzie leciał z nimi grubo. A Alaba ma prawie 30 lat i tatuś za niego załatwia sprawy a David nic nie wie o niczym i głupa udaję

Niech w końcu się przyzna że leci na gruby hajs i fejm z Insta i FB . A nie robi z siebie jaką ofiarę losu
06.11.2020 17:18
Teraz to bym się zajął już tematem zawodników którym się kończą umowy w 2022... David nie jest niezbędny a zdecydowanie za drogi.
06.11.2020 16:02
Co za bzdury, jakie zamknięte drzwi!! Jeśli będzie chciał zostać i przedłużyć kontrakt to klub na pewno z nim ten kontrakt przedłuży.
06.11.2020 13:20
Ten "świetny człowiek" właśnie wiele stracił. Jeżeli sam będzie do tych drzwi pukał, to powinien dostać kontrakt na warunkach Bayernu. Czyli taki, jaka była propozycja Bayernu na początku rozmów.
06.11.2020 10:52
Po takim gnoju jaki powstał nie wyobrażam sobie współpracy dłużej niż do końca sezonu
06.11.2020 10:33
Jeszcze sam będzie do tych drzwi Alaba pukał.
06.11.2020 10:27
Pan Prezes jak zwykle mądrze mówi.

Chciałbym żeby piłkarz został - liczę na pozytywne zakończenie sprawy.