DieRoten.pl

Roca: Opuściłem Monachium, ale Bayern zostanie ze mną na zawsze

25.06.2022, 15:43:41
Shutterstock

W połowie czerwca oficjalnie potwierdziły się doniesienia niemieckich i zagranicznych mediów – klub ze stolicy Bawarii po dwóch latach opuścił Marc Roca.

Hiszpański pomocnik po dwóch sezonach spędzonych w Monachium, zdecydował się obrać nową drogę w swojej karierze – z dniem 1 lipca 2022 roku, Marc Roca zostanie nowym piłkarzem Leeds United z angielskiej Premier League.

Hiszpan podpisał z nowym klubem kontrakt, który będzie obowiązywać przez 4 najbliższe sezony. Podczas gdy podstawowa opłata wyniosła 12 milionów euro, to w przyszłości może ona jeszcze wzrosnąć o 5 kolejnych z racji na bonusy zawarte w umowie sprzedaży.

Przy okazji odejścia z FCB, 25-latek zamieścił w swoich social mediach pożegnanie, w którym podziękował kibicom oraz całemu klubowi oraz podkreślił, że choć opuścił Monachium, to Bayern pozostanie z nim już na zawsze.

Pożegnanie Marka Roki:

Nadszedł czas, aby pożegnać się z miejscem, który był dla mnie domem przez 2 lata. Bronienie tego herbu na piersi i gra na Allianz Arenie jest czymś, czego nigdy nie zapomnę.

Chciałbym podziękować wszystkim fanom za ich wsparcie i sympatię, które zawsze mi okazywali. Dziękuję także wszystkim pracownikom w klubie, kolegom z zespołu oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za codzienność Bayernu, za ich osobiste i profesjonalne traktowanie.

Jestem i zawsze będę dumny z tego, że broniłem koszulki Bayernu i byłem związany z wartościami, które przekazuje ten wspaniały klub. Zabieram ze sobą tytuły zdobyte w FCB. Jednakże najważniejszą rzeczą, które zabieram ze sobą są wspaniali przyjaciele, niezapomniane przeżycia, rozwój osobisty i zawodowy oraz to, że zwycięstwo polega na wytrwałości, ciężkiej pracy i niepoddawaniu się.

Może i opuściłem Monachium, ale Bayern pozostanie już ze mną na zawsze.

Mia san Mia.

Marc Roca Junque.

źródło: Roca Insta / Roca TT
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)26.06.2022 09:56
Roca to gościu z drugiego klubu w Barcelonie. Oni tacy są, bardzo uczuciowi, na pełnym serduchu. Dzięki Marco!
25.06.2022 18:13
Miłe słowa na koniec. Ale na Bayern był za słaby.
25.06.2022 16:30
Nie dostał szansy. Jest starszy od Renato co prawda, ale mam podobne wrażenie że gość odpali za granicą. O Sanchesa bije się teraz Milan z PSG. W Bayernie problem z zawodnikami z ławki jest taki że dostają oni zazwyczaj 8-20 minut w końcówkach. Raz na jakiś czas 45 minut w meczu o pietruszkę. Umówmy się w takim czasie nie da się nic pokazać a nawet jak znajdzie się ktoś kto pokazuje taką osobą był Zirkzee to i tak sie z niego rezygnuje.

Myślę , że podobnie jest z Sabitzerem gość nie dostał chyba nigdy 3 pełnych 90" pod rząd a jak już grał to na 6 różnych pozyjach od obrony, aż po atak. Nikt tak formy nie ustabilizuje...

Z jednej strony można podnieść argument , że to Bayern i nie ma co albo się pokazujesz od razu albo spadasz bo nikt w tak wielkim klubie nie będzie się ceregielił z drugiej strony inne kluby pokazują , że można. Chelsea , Barcelona etc.

Meczów też gramy od groma piłkarze narzekają z przetrenowania ciągle...
25.06.2022 16:28
Miłe słowa. Szacun Marc.
25.06.2022 16:27
Trochę go poniosło z tymi wypowiedziami!! Chyba było odwrotnie:)
25.06.2022 16:13
Bayern raczej Roca ze sobą nie zostawi, ale ładnie pożegnał się z klubem. Niech wiedzie mu się jak najlepiej.
25.06.2022 16:08
Od początku bardzo Go lubiłem.Nie dostał prawdziwej szansy ,ale szacunek dostał na pewno.
Powodzenia!!!
25.06.2022 15:53
Miłe słowa. Powodzenia w nowym klubie! Trzymam za niego kciuki.
25.06.2022 15:49
Ciekawi mnie co pokaże w barwach nowego klubu.