DieRoten.pl
Reklama

Roca: Opuściłem Monachium, ale Bayern zostanie ze mną na zawsze

fot. Shutterstock
Reklama

W połowie czerwca oficjalnie potwierdziły się doniesienia niemieckich i zagranicznych mediów – klub ze stolicy Bawarii po dwóch latach opuścił Marc Roca.

Hiszpański pomocnik po dwóch sezonach spędzonych w Monachium, zdecydował się obrać nową drogę w swojej karierze – z dniem 1 lipca 2022 roku, Marc Roca zostanie nowym piłkarzem Leeds United z angielskiej Premier League.

Hiszpan podpisał z nowym klubem kontrakt, który będzie obowiązywać przez 4 najbliższe sezony. Podczas gdy podstawowa opłata wyniosła 12 milionów euro, to w przyszłości może ona jeszcze wzrosnąć o 5 kolejnych z racji na bonusy zawarte w umowie sprzedaży.

Przy okazji odejścia z FCB, 25-latek zamieścił w swoich social mediach pożegnanie, w którym podziękował kibicom oraz całemu klubowi oraz podkreślił, że choć opuścił Monachium, to Bayern pozostanie z nim już na zawsze.

Pożegnanie Marka Roki:

Nadszedł czas, aby pożegnać się z miejscem, który był dla mnie domem przez 2 lata. Bronienie tego herbu na piersi i gra na Allianz Arenie jest czymś, czego nigdy nie zapomnę.

Chciałbym podziękować wszystkim fanom za ich wsparcie i sympatię, które zawsze mi okazywali. Dziękuję także wszystkim pracownikom w klubie, kolegom z zespołu oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za codzienność Bayernu, za ich osobiste i profesjonalne traktowanie.

Jestem i zawsze będę dumny z tego, że broniłem koszulki Bayernu i byłem związany z wartościami, które przekazuje ten wspaniały klub. Zabieram ze sobą tytuły zdobyte w FCB. Jednakże najważniejszą rzeczą, które zabieram ze sobą są wspaniali przyjaciele, niezapomniane przeżycia, rozwój osobisty i zawodowy oraz to, że zwycięstwo polega na wytrwałości, ciężkiej pracy i niepoddawaniu się.

Może i opuściłem Monachium, ale Bayern pozostanie już ze mną na zawsze.

Mia san Mia.

Marc Roca Junque.

Źródło: Roca Insta / Roca TT
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...