DieRoten.pl

Robben zakończy karierę!?

09.02.2021, 17:47:51
Ł. Skwiot

Choć Arjen Robben swoją karierę piłkarską zakończył latem 2019 roku jako zawodnik Bayernu Monachium, to rok później Holender postanowił jednak wrócić do gry.

1 lipca 2020 roku legendarny skrzydłowy Bayernu Monachium oficjalnie został nowym piłkarzem FC Groningen, czyli klubu, którego jest wychowankiem.

Niestety, ale Arjen Robben z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój powrót do gry po rocznej przerwie... W wyniku problemów z kontuzją łydki 37-latek zdołał rozegrać raptem 2 spotkania (44 minuty). Co więcej w niedawnym wywiadzie dla klubowej TV, pomocnik przyznał, iż nie ma pewności, że jeszcze wróci do gry.

− Robię wszystko, co tylko mogę. Jeśli w końcu nie osiągniesz pożądanego rezultatu, być może będziesz musiał to zaakceptować, ale jest to bardzo trudne − powiedział Robben.

− Nadal mam problemy z łydkami. To przechodziło z jednej na drugą. W pewnym momencie z jedną było już lepiej, a potem z drugą zaczęły się problemy. Obecnie jest bardzo ciężko. Musimy się przekonać, czy jest szansa, aby znów było lepiej − mówił dalej.

− To bardzo trudna decyzja. Na początku powiedziałem: "Zrobię wszystko, co mogę, dam z siebie wszystko, ale nie wiem czy się uda." Obecnie wygląda na to, że to nie działa, ale gdzieś tam we mnie nadal jest topowy sportowiec. W moim słowniku nie ma słowa poddać się − kontynuował Holender.

Póki co nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle legendarny skrzydłowy wróci do gry. Na ten moment Robben daje sobie kilka tygodni na podjęcie decyzji.

− Zastanawiam się czy jest jeszcze realna szansa, aby wrócić do gry. Być może będę musiał powiedzieć dość. Tak to już bywa. Wszyscy się staramy i robimy co możemy. Muszę do tego podejść na luzie, aby dać czas na wyleczenie. W ciągu kilku tygodni będzie więcej jasności − podsumował Arjen Robben.

źródło: Groningen

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)13.02.2021 09:20
To byłaby logiczna decyzja. Rozumiem, że chciał jeszcze pograć ale chyba zdrowie najważniejsze i po co rozmieniać się na drobne.
10.02.2021 15:26
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym...
10.02.2021 00:00
Z jednej strony Arjen wznowił karierę, bo jak mówił - podczas pierwszej konferencji w Groningen - od miesięcy brakowało mu gry w piłkę, a z drugiej strony nadarzyła się okazja pomóc byłemu klubowi, który był bardzo bliski jego sercu. FC Groningen też dostało mocno po portfelu, a przecież Eredivisie nie była dokończona we wcześniejszym sezonie. Co prawda klub bardziej zyskał marketingowo na jego powrocie, niż sportowo - ale sam fakt, że karnety na cały sezon zniknęły w rekordowym tempie o czymś świadczy. Poza tym koszulki z jego nazwiskiem, gadżety itp.

Robben zagrał łącznie zaledwie tylko 45 min (2 mecze) po powrocie (mówię tylko o samej lidze, bo w towarzyskich też jeszcze trochę pograł i zdobył 1 gola). W 1 kolejce w meczu otwarcia 30 min z PSV ... i kontuzja pachwiny przez naciągniecie, a nie był jakoś mocno faulowany. Zszedł z frustracją od razu do szatni - przykry widok, tym bardziej, że na trybunach siedziała jego żona i dzieci, więc jego rodzinka była zawiedziona :( Kilka meczów później jeszcze zagrał 15 min pod koniec meczu z Utrechtem i kolejna kontuzja.

Jak zdrowie mu pozwoli, to może uda mu się jeszcze zagrać te kilka min, ale raczej na 99% po sezonie definitywnie zawiesi buty na kołek.

Paradoksalnie FC Groningen źle sobie nie radzi, bo aktualnie 6 miejsce w tabeli (nawet Ajax zdołali ograć 1-0). Ze zdrowym Arjenem mogli powalczyć o coś więcej. Puchar Holandii już nierealny, bo Groningen odpadło.

Naprawdę bardzo przykro, bo liczyłem że jeszcze będzie można go zobaczyć w kilku meczach.
Genialny zawodnik, którego i tak wszyscy będziemy pamiętać za wszystkie kluczowe gole i asysty dla Bayernu.
09.02.2021 23:50
Widać iż ciężko skończyć z piłką ale życzę aby to zrobił ba własnych warunkach!
09.02.2021 22:15
Wiecznie kontuzje :( szkoda że nie można popatrzeć na Robenka;)
09.02.2021 21:30
Chyba czas ostatecznie zejść ze sceny Arjen. Szkoda ale zdrowie ważniejsze.
09.02.2021 20:07
Zrobi co uważa za słuszne ale uważam że trochę na siłę stara się kontynuować karierę.
09.02.2021 19:12
Nie ma sensu bardziej zdrowia sobie niszczyć, są ważniejsze rzeczy niż kilka meczy w lidze holenderskiej.
09.02.2021 19:00
Żywa legenda, oby cieszył grą jeszcze przez jakiś czas. Długo na naszej murawie nie zobaczymy takiego zawodnika.
09.02.2021 18:54
Może lepiej będzie jak zakończy już karierę raz na zawsze. Nie ma sensu widać że nie ma zdrowia.