DieRoten.pl
Reklama

Ribery wróci do Bayernu!?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Bez wątpienia Bayern Monachium może pochwalić się wieloma legendami, które w mniejszym lub większym stopniu ukształtowały historię klubu w ostatnich kilkunastu latach.

Jednym z takich zawodników bez wątpienia jest Franck Ribery, który miał okazję występować w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec w latach 2007-2019.

W tym czasie emerytowany już skrzydłowy wystąpił w 425 spotkaniach o stawkę (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie), w których to strzelił 124 bramki oraz zanotował łącznie 182 asysty! Jakby tego było mało, to wraz z kolegami sięgnął po 23 tytuły – w tym dwukrotnie po potrójną koronę.

Obecnie Francuz pełni obowiązki dyrektora technicznego w swoim poprzednim klubie, gdzie też zakończył karierę piłkarską – US Salernitana 1919.

Powrót do Bayernu w niedalekiej przyszłości?

Jak z kolei informuje niemiecki magazyn „Kicker”, przy okazji pełnienia swoich obowiązków w Salernitanie, Franck pracuje w międzyczasie nad wyrobieniem licencji trenerskiej i co więcej – wyobraża on sobie powrót do Monachium!

Ribery mógłby w niedalekiej przyszłości wrócić do bawarskiego klubu i rozpocząć pracę z młodzieżowym zespołem FCB, zwłaszcza że jego syn Seif od lat związany jest z młodzieżówką Bayernu, a obecnie występuje w drużynie do lat 13.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...