DieRoten.pl

Ribery: W tym baku zostało jeszcze trochę paliwa

31.12.2021, 15:35:50
Ł. Skwiot

Choć w kwietniu minionego roku Franck Ribery skończył 38 lat, to francuski skrzydłowy i legenda Bayernu, nie zamierza jeszcze żegnać się z zawodową karierą.

Po zakończeniu swojej przygody z Bayernem w 2019 roku, Franck Ribery został piłkarzem Fiorentiny, po czym po dwóch latach zawitał do Salernitany (również w Serie A). Nie tak dawno temu, skrzydłowy udzielił wywiadu dla francuskiego „L’Equipe”, w którym to odniósł się do swojej dalszej kariery.

38-latek, który rozegrał dla bawarskiego klubu 425 spotkań (124 bramki, 182 asysty i 23 tytuły), dał jasno do zrozumienia, że da z siebie wszystko, aby pomóc drużynie USS utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

− W mojej karierze osiągnąłem wiele. Moja rodzina ma się dobrze, ja mam się dobrze i mógłbym spokojnie zostać w domu, ale w silniku wciąż jest paliwo. Czuję miłość tutejszych ludzi. To moja adrenalina – powiedział Ribery.

− Na Salernitanie kibice nigdy nie buczą. To prawdziwi fani, zawsze za nami podążają. Ta atmosfera mnie oczarowała - lubię ten futbol. Wszystko tutaj emanuje śródziemnomorską pasją, jak w Marsylii. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pozostać w Serie A – mówił dalej.

− Utrzymanie z Salernitaną byłoby jak zdobycie trofeum. Moje życie zawsze było wyzwaniem. Wiem, że misja ratowania zespołu jest trudna, ale damy z siebie wszystko – dodał Francuz.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery, Franck Ribery ma wrócić do Bayernu, gdzie drzwi stoją dla niego otworem – niewykluczone, że Francuz zostałby trenerem w Campusie FCB. Jednakże jak sam przyznał, póki co zamierza jeszcze dalej grać (do Monachium miałby wrócić latem 2022 roku).

− Piłka wciąż jest moją wielką pasją. Gdybym żył dla pieniędzy, nie grałbym dla Salernitany. W mojej 20-letniej karierze zarobiłem bardzo dużo. Mamy się dobrze z rodziną i choć mógłbym już nie grać, to wciąż zostało jeszcze paliwo – podsumował Franck Ribery.

źródło: L'Equipe

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)01.01.2022 19:36
Powodzenia Franek, chociaż ciężko będzie z tym utrzymaniem. Mam nadzieję,że najdalej za dwa lata "zaparkujesz" w Monachium i młodzi będą mogli się od Ciebie uczyć.
01.01.2022 13:15
Utrzymanie jest mało prawdopodobne, ale trzymam kciuki żeby mu udało się.
01.01.2022 10:05
Gdy był zdrowy to jeszcze sezon temu w barwach Fiorentiny był klasę lepszy od każdego grajka tej drużyny.
31.12.2021 21:06
31.12.2021 17:02
Jeśli ma siłę, chęci i zdrowie to niech gra nawet do pięćdziesiątki!!