DieRoten.pl
Reklama

Ribery: Po zakończeniu kariery chcę wrócić do Bayernu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Latem 2019 roku z ekipą rekordowego mistrza Niemiec pożegnało się dokładnie trzech bardzo zasłużonych dla bawarskiego klubu zawodników.

Wśród tych zawodników znalazł się między innymi Franck Ribery, który miał okazję reprezentować barwy Bayernu Monachium przez 12 długich i pełnych sukcesów lat.

Od dwóch sezonów Francuz występuje we włoskiej Fiorentinie i choć jego kontrakt z Włochami wygasa 30 czerwca tego roku, to 38-latek nadal ma zamiar kontynuować grę. Póki co nie wiadomo jeszcze jaka czeka go przyszłość. Niemniej jednak w ostatnim podcaście Christana Falka, legendarny skrzydłowy dał jasno do zrozumienia, że zamierza wrócić do FCB po zakończeniu kariery.

− Czy wyobrażam sobie pracę z młodzieżą FCB? Tak, naturalnie! Moim priorytetem, kiedy już zakończę karierę piłkarską jest pracować w Bayernie. Kocham ten klub, tych ludzi. Praca z młodzieżą sprawia radość − powiedział Ribery.

− Kiedy zakończę karierę i będzie to możliwe, to chcę wrócić i pracować w Bayernie. Klub trzyma dla mnie miejsce. Przekonamy się co czas przyniesie − podsumował Franck Ribery.

Franck Ribery jako zawodnik Bayernu Monachium rozegrał w sumie 425 spotkań o stawkę (wszystkie rozgrywki), w których to strzelił 124 bramki oraz zanotował 182 asysty. Co więcej razem z kolegami sięgnął po 23 tytuły!

Źródło: Bayern Insider Podcast
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...