DieRoten.pl
Reklama

Ribery niebawem z powrotem w Bayernie?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W historii Bayernu Monachium możemy wyróżnić wiele legendarnych postaci, które w mniejszym lub większym stopniu ukształtowały historię bawarskiego klubu.

Do grona tych legend bezsprzecznie można zaliczyć Francka Ribery’ego, który miał okazję przez 12 lat reprezentować Bayern Monachium i zdobyć z monachijczykami wiele tytułów – czy to zespołowo, czy też indywidualnie.

Przypominamy, że po odejściu z FCB, francuski skrzydłowy jeszcze przez kilka lat grał zawodowo – w Fiorentinie, a następnie w Salernitanie, po czym w październiku 2022 roku przeszedł na jakże zasłużoną piłkarską emeryturę. Krótko po tym 40-latek objął stanowisko trenera technicznego w USS.

Niewykluczone jednak, że już niebawem 81-krotny reprezentant Francji powróci do bawarskiego klubu – tym razem już w roli szkoleniowca.

Ribery woli zostać w Monachium

Jak poinformował dziś przed południem włoski dziennikarz Gianluca di Marzio, Ribery zdecydował się nie wracać do Salernitany jako asystent trenera Colantuono, ponieważ woli pozostać w Monachium z rodziną, zwłaszcza że jego syn gra aktywnie w młodzieżówce FCB.

Co więcej – z ustaleń reportera możemy się także dowiedzieć, że w nadchodzącym sezonie 2024/2025, Franck ma objąć stanowisko trenera w Campusie bawarskiego klubu.

Franck Ribery

W trakcie swojej wieloletniej przygody w Bayernie, francuski skrzydłowy miał okazję wystąpić łącznie w 425 spotkaniach dla FCB, w których to strzelił 124 bramki oraz zanotował 182 asysty. Ponadto razem z kolegami Franck Ribery sięgnął w sumie po 24 tytuły.

Źródło: Di Marzio
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...