DieRoten.pl

Ribery nie zamierza kończyć kariery

27.06.2021, 12:15:59
Ł. Skwiot

Latem 2019 roku z klubem ze stolicy Bawarii pożegnało się dwóch legendarnych skrzydłowych. Mowa oczywiście o takich graczach jak Franck Ribery oraz Arjen Robben.

Jeśli mowa o Francku Riberym, to Francuz po pewnym czasie znalazł nowy klub − jego pracodawcą została włoska Fiorentina, z którą skrzydłowy podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku.

W trakcie swojej dotychczasowej przygody we Florencji, 38-latek rozegrał łącznie 51 spotkań o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 5 bramek oraz 10 asyst. Co do jego dalszej przyszłości − nie zapadła jeszcze żadna decyzja.

Mimo wszystko pewnym jest, że legendarny pomocnik Bayernu nie zamierza jeszcze kończyć swojej przygody z piłką. Jakiś czas temu Ribery oznajmił w rozmowie dla „Kickera”, że chciałby jeszcze zostać we Fiorentinie, ale jak sam przyznał − musi być cierpliwy w tej kwestii.

− Priorytetem pozostaje Fiorentina, chciałbym nadal podążać tą drogą. Ten klub i miasto są świetne. Bardzo mi się tutaj podoba. Mamy zespół z dużym potencjałem. Mam nadzieję na nowy kontrakt, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Muszę być cierpliwy, ale to żaden problem − zdradził Ribery.

Kiedy jednak Francuz ostatecznie zdecyduje się zakończyć swoją jakże bogatą karierę piłkarską, to Ribery pragnie wrócić do Monachium zgodnie z obietnicą, jaką złożył 2 lata temu i rozpocząć pracę w Bayernie − być może jako trener młodzieżówki, o czym też wspomniał niedawno.

− Kiedy zakończę karierę i będzie to możliwe, to chcę wrócić i pracować w Bayernie. Klub trzyma dla mnie miejsce. Przekonamy się co czas przyniesie − przyznał niedawno Franck Ribery.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)28.06.2021 17:00
Puścić Comana a Franek by dał radę na pół godziny, pewnie liczby by wykręcił lepsze od Kinga;-)
28.06.2021 02:06
I to jest typ piłkarza, którego warto podziwiać! Klubowo zdobył wszystko na wysokim poziomie, a dalej ma głód gry, obecnie nawet nie walcząc o najwyższe cele.
27.06.2021 22:44
Może przyjść za Sane, bo nadal zjada go na śniadanie.
27.06.2021 21:19
Dajesz Tygrysie !!!!!!!
27.06.2021 17:31
Średni to był sezon dla niego i dlatego działacze Fiorentiny zastanawiają się nad jego przedłużeniem. Myślę że jednak przedłużą.