DieRoten.pl
Reklama

Ribery: Kto nie darzy szacunkiem Muellera, nie zna się na futbolu

fot.
Reklama

Wielu kibiców i ekspertów nie ma wątpliwości, że Thomas Mueller to bez dwóch zdań jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy ostatnich lat w europejskiej i światowej piłce.

Niemiecki pomocnik co prawda miał słabsze momenty w swojej karierze (zwłaszcza pod wodzą Niko Kovaca), ale kiedy trenerem monachijczyków został Hansi Flick, Thomas Mueller znów stał się absolutnie kluczowym zawodnikiem Bayernu.

Aby to potwierdzić, wystarczy tylko wspomnieć, że w ostatnich dwóch sezonach (liczą wszystkie rozgrywki) w TOP 5 ligach w całej Europie, wychowanek bawarskiego klubu zdobył najwięcej asyst spośród wszystkich piłkarzy.

W dowód uznania za swoją ciężka pracę w ostatnich kilkunastu miesiącach i nieoceniony wpływ na grę mistrzów Niemiec, koniec końców Joachim Loew zreflektował się i po bardzo długiej przerwie powołał 31-latka do niemieckiej reprezentacji narodowej na EURO. W niedawnej rozmowie dla „Bild am Sonntag” na temat swojego kolegi wypowiedział się legendarny Franck Ribery.

− Byłem bardzo, bardzo szczęśliwy, kiedy się o tym dowiedziałem. Jest liderem niemieckiego futbolu, dla mnie to ucieleśnienie idealnego Niemca. Sytuacja była trudna dla Thomasa, ale zachował spokój. Jego praca została nagrodzona − powiedział Francuz.

− Cały piłkarski świat darzy szacunkiem Thomasa! Oczywiście Francuzi również. Każdy, kto nie ma szacunku dla Thomasa Muellera, nie ma pojęcia o futbolu − podsumował Franck Ribery.

W trakcie swojej całej dotychczasowej kariery jako zawodnik Bayernu Monachium, Thomas Mueller rozegrał w sumie 581 spotkań, w których to strzelił 214 bramek oraz zanotował 218 asyst. Ponadto razem z kolegami zdobył 28 tytułów!

Źródło: Bild am Sonntag
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...