Rezerwy awansują na drugie miejsce

Dzięki piątej wygranej z rzędu drugi zespół Bayernu Monachium awansował na drugą pozycję w tabeli bawarskiej ligi regionalnej. Dzisiejsze spotkanie z Viktorą Aschaffenburg (4:0) obejrzało 333 widzów. Bramki dla małego Bayernu zdobyli: Pierre-Emile Højbjerg (21.), Marius Duhnke (39.), Fabian Hürzeler (55.) oraz Antonio Pangallo (85.). Druga drużyna rekordowego mistrza Niemiec ma siedem punktów straty do pierwszego TSV 1860 II oraz dwa punkty przewagi nad trzecim Illertissen, które ma jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Na zakończenie angielskich tygodni mały Bayern obserwowany przez Matthiasa Sammera po raz kolejny pokazał dużą klasę. Zespół Mehmeta Scholla od początku dominował nad swoim rywalem, ale nie stworzył sobie żadnych klarownych sytuacji. W 21. minucie spotkanie po wymianie piłki z Hürzelerem bramkę z 12 metrów na 1:0 zdobył 17-letni Duńczyk Pierre-Emile Højbjerg.

Wtedy odważniej zaatakowali goście. Gapiostwo Monachijczyków mógł wykorzystać Daniel Cheron (32./33./38.), ale nie trafiał w bramkę strzeżoną przez Raedera. Z drugiej strony okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali Vladimi Rankovic, który wczoraj po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu znalazł się w kadrze pierwszego zespołu oraz Kevin Friesenbichler (34.). Wreszcie w 39. minucie spotkania Duhnke zdobył drugą bramkę dla Monachijczyków po asyście Alessandro Schöpfa (39.).

Druga połowa również rozpoczęła się pod dyktando Bayernu. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Schöpf (48.), a następnie w 55. minucie po rzucie rożnym bramkę z bliskiej odległości zdobył Hürzeler. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięstwo Monachijczyków przypieczętował Pangallo.

FC Bayern II - Viktoria Aschaffenburg 4:0 (2:0)

FC Bayern II: Raeder - Rankovic, Buck, Can (77. Fischer), Pangallo - Hürzeler, Strieder (46. Chessa) - Schöpf, Hojbjerg, Duhnke (69. Weihrauch) - Friesenbichler
Ławka: D. Müller, Riedmüller, Wein, Horn
Viktoria Aschaffenburg: Hinterkopf - Cheron, Sternheimer (16. Ulbricht), Brüdigam, Fries (76.Schmidt) - Wosiek, Haith, Fiorentini - Murtic (63. Fiordellisi), Sprung, Bachmann
Sędzia: Andreas Heiss (Tirol)
Widzów: 333
Bramki: 1:0 Hojbjerg (21.), 2:0 Duhnke (39.), 3:0 Hürzeler (55.), 4:0 Pangallo (85.)