Bezradność Bayernu. Lipsk z Superpucharem

To nie była dobra inauguracja sezonu 2023/2024 w wykonaniu Bayernu Monachium. Podopieczni Thomasa Tuchela przegrali w kiepskim stylu z RB Lipsk w ramach meczu o Superpuchar Niemiec.

Bohaterem spotkania został bez cienia wątpliwości Dani Olmo, który w dzisiejszym spotkaniu popisał się hattrickiem. Hiszpan strzelanie w sobotnim spotkaniu rozpoczął już w 3. minucie gry, kiedy to najlepiej odnalazł się w zamieszaniu  w polu karnym po rzucie wolnym i pokonał technicznym strzałem Svena Ulreicha. W 15. minucie meczu Bayern stanął przed doskonałą szansą na wyrównanie, kiedy po podaniu Gnabry'ego, w sytuacji "sam na sam" znalazł się Mathys Tel, ale 18-latek trafił prosto w bramkarza przyjezdnych.

Skuteczny był za to Olmo, który zaraz przed przerwą po fantastycznej indywidualnej akcji podwyższył wynik spotkania.

Po przerwie Bayern próbował jeszcze złapać kontakt z rywalem, a pomóc miał w tym między innymi debiutujący w zespole Harry Kane, który pojawił się na boisku w 63. minucie spotkania. Niestety, ale kilka chwil później w polu karnym ręką zagrał Mazraoui, a Olmo kolejny raz nie miał problemów z wykorzystaniem okazji i na tablicy wyników pojawił się wynik 0:3. Co więcej, w końcówce świetną okazję mieli przyjezdni, ale tym razem Ulreich wyszedł obronną ręką z konfrontacji z Sesko.

Monachijczycy tym samym po zwycięstwie z zespołem z Lipska w zeszłym roku, tym razem muszą uznać jego wyższość w starciu o Superpuchar. Przed Thomas Tuchelem jeszcze sporo pracy.