DieRoten.pl

W ostatnim meczu w ramach 23. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje trzydzieste szóste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z 1. FC Koeln.

Zawodnicy Bayernu Monachium zadośćuczynili za ostatnie słabsze występy w Bundeslidze i pokazali się z bardzo dobrej strony, gromiąc drużynę Kolonii aż 5:1. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Choupo-MotingLewandowski (2) oraz Gnabry (2). Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i 1. FCK.   

Hansi Flick:

− Ważne jest, aby być zadowolonym z wyniku 5:1. Zasłużyliśmy na zwycięstwo nawet takim wynikiem. Serge i Thomas byli dziś dla nas bardzo ważni jako zmiennicy. Leon zanotował trzy świetne asysty przy bramkach. Dlatego to właśnie on jest dla mnie Piłkarzem Meczu. Przeanalizujemy ten mecz i pokażemy go drużynie. Była 1 czy 2 rzeczy, które mi się nie podobały. Będziemy podchodzić do każdego meczu krok po kroku. Takie podejście sprawdziło się w zeszłym roku. To, co wyjdzie na końcu, zależy od nas. Jeśli włożymy w to wydajność i będziemy odnosić zwycięstwa, to możemy zakończyć rozgrywki na szczycie.

Serge Gnabry:

− Kiedy ja i Thomas weszliśmy na boisko, sprawy na boisku nie układały się dla nas za dobrze. Nie byliśmy aż tak dominujący i skuteczni. Próbowaliśmy podnieść tempo i od razu zrobiło się 3:1. Potem było już łatwiej. W przyszłości musimy się upewnić, że nie będziemy mieć takich chwiejnych faz gry i szybciej będziemy wychodzić spod pressingu. To oczywiste, że nasi rywale zawsze będą mieli jakieś okazje bramkowe. Musimy jednak ograniczyć te sytuacje, wtedy znów będziemy silniejsi.

Eric Maxim Choupo-Moting:

− Było może kilka momentów, w których zbyt łatwo traciliśmy piłkę. Potem musisz włożyć sporo wysiłku i energii, aby ją odzyskać. Takie coś zapewnia przeciwnikom pewność siebie. Niemniej jednak, ogólnie był to dobry mecz i zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Markus Gisdol:

Byliśmy świadkami w pełni zasłużonego zwycięstwa Bayernu. Jednakże ta różnica bramkowa była zbyt duża. Z odrobiną szczęścia moglibyśmy poradzić sobie znacznie lepiej. Bawarczycy byli dziś bardzo skuteczni i wykorzystali nasze błędy. Z drugiej strony kilka rzeczy wykonaliśmy dobrze.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama28.02.2021 19:06
Dokładnie i mam nadzieję że to początek naszej wielkiej formy!!
28.02.2021 12:00
Wreszcie jakiś mecz w stylu dawnego Bayernu.
28.02.2021 11:30
Z Koln to tak jak byśmy trening mieli ;)teraz Dortmund i tu się okaże czy mamy mistrza czy go stracimy
28.02.2021 10:53
za tydzień powtórzyć !!:-)
28.02.2021 10:53
Dobrze, że w końcu jest w BL takie wysokie zwycięstwo, bo trzeba dać sygnał żeby rywale znowu myśleli tylko o jak najniższej porażce.