Reakcje: Wszyscy jesteśmy zadowoleni

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje piętnaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Lidze Mistrzów.

Po ostatnim remisie 2:2 z Borussią Dortmund w Bundeslidze, tym razem monachijczycy pokonali Viktorię Pilzno 4:2. Bramki dla FCB zdobyli Sadio ManeThomas Mueller oraz dwukrotnie Leon Goretzka. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Chłopcy spisali się dobrze. To zawsze dobry wskaźnik, gdy jest się zdecydowanym faworytem. Zespół dostaje duże pochwały. Wygrana na wyjeździe jest zawsze ważna. Mamy dwanaście punktów z czterech meczów w najtrudniejszej grupie, awansowaliśmy i chcemy zakończyć grupę na pierwszym miejscu. To daje nam niezbędny spokój i koncentrację na niedzielny mecz z Freiburgiem. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, teraz czekają nas przygotowania do meczu z Freiburgiem.

Leon Goretzka:

− Jestem szczęśliwy, że udało mi się strzelić dwie bramki. Ważne było, aby pomaszerować w dobrym kierunku. Byliśmy bardzo zmotywowani. Teraz chcemy grać jak najlepiej w każdym kolejnym spotkaniu. Wykonaliśmy kolejny dobry krok.

Sven Ulreich:

− Zagraliśmy świetną pierwszą połowę, kontrolowaliśmy grę, mieliśmy szanse i zdobyliśmy bramki. W drugiej połowie nie zrobiliśmy wystarczająco dużo i pozwoliliśmy Pilźnie wrócić do gry. To było niepotrzebne. Mieliśmy w planach zagrać na zero z tyłu.

Michal Bilek:

Wiedzieliśmy, że Bayern to topowy zespół i niesamowicie silny, zwłaszcza w ofensywie. Mają szybkich zawodników i ich ruchy były dla nas problemem. Łatwo strzelali nam bramki. Pierwsza połowa była denerwująca. Jestem jednak zadowolony, że nie poddaliśmy się i w drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobrze.