Reakcje: To było w pełni zasłużone zwycięstwo

W ostatnim meczu w ramach Superpucharu Niemiec, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje drugie oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Borussią Dortmund.

Zawodnicy Bayernu spisali się bardzo dobrze i wygrali zasłużenie 3:1 z ekipą Borussii Dortmund. Bramki zdobywali kolejno Robert LewandowskiThomas Mueller oraz ponownie Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i BVB.

Julian Nagelsmann:

− Myślę, że broniliśmy bardzo dobrze - szczególnie w pierwszej połowie. Byliśmy niesamowicie agresywni, dobrze rozgrywaliśmy piłkę i mieliśmy trzy wielkie szanse. Prowadzenie było zasłużone. W drugiej połowie widać było, że BVB wywierało na nas większą presję. Graliśmy trochę za dużo do bloku, zamiast nad górną częścią boiska. Ale w sumie było to dla nas w pełni zasłużone zwycięstwo.

Robert Lewandowski:

− To wiele znaczy, to kolejne trofeum. Naprawdę fajnie było grać z kibicami, był to też dobry mecz do oglądania, z dużą ilością gry w ataku obu drużyn. Gra z kibicami jest bardzo ważna dla emocji piłkarskich. Gra się dla kibiców. To, co dziś zrobiliśmy, było wspaniałe. Patrzymy w przyszłość i cieszymy się tym trofeum.

Niklas Suele:

− Przygotowania nie były takie łatwe - najpierw trzeba się zaaklimatyzować. Mieliśmy trochę szczęścia. Wygranie takiego trofeum, przeciwko takim przeciwnikom i z dala od domu, zawsze jest czymś wyjątkowym. Broniliśmy bardzo dobrze i zagraliśmy przyzwoity mecz. Zwycięstwo jest zasłużone.

Joshua Kimmich:

− Dla kibiców był to ciekawy mecz, bardzo intensywny. Obie drużyny grały bardzo wysokim pressingiem. Wszystko toczyło się tam i z powrotem. Mieliśmy cień więcej szans i zasłużyliśmy na zwycięstwo. To był dobry mecz i cieszyliśmy się, że mogliśmy w nim wystąpić. Przeciwko Dortmundowi, drużynie z wielką jakością, wygrana liczy się podwójnie.

Serge Gnabry:

− To był super mecz. Jesteśmy szczęśliwi, to dodaje nam pewności siebie. Dzisiaj byliśmy lepsi. To zawsze jest topowy mecz przeciwko Dortmundowi. Chcieliśmy wygrać ten puchar. To, jak zagraliśmy, to był dobry znak.

Dayot Upamecano:

− To mój pierwszy tytuł z Bayernem. Mam nadzieję, że zdobędziemy razem wiele kolejnych. Graliśmy świetnie, z odwagą i sercem. Chcemy wygrywać każdy nasz mecz i mamy świetny zespół.

Marco Rose:

− Jesteśmy rozczarowani, chcieliśmy wygrać. Ogólnie rzecz biorąc, był to wysokiej klasy Superpuchar z dużą ilością tempa. W ciągu 90 minut popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, ale mimo to mieliśmy naprawdę dobre fazy, zwłaszcza po doprowadzeniu do 2:1. Widziałem wiele dobrych rzeczy w grze mojego zespołu. Mimo to, popełniliśmy kilka błędów, które sprawiły, że przegraliśmy. Musimy nad tym popracować.