DieRoten.pl

Reakcje: To był zasłużony punkt

25.01.2023, 09:24:03
FotoOlimpik

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwudzieste szóste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim remisie 1:1 z RB Lipsk, podopieczni Juliana Nagelsmanna ponownie zgubili punkty i zanotowali remis 1:1 z Kolonią. Jedynego gola dla FCB zdobył Joshua Kimmich. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Widzę, że punkt jest zasłużony. Dokonaliśmy zmian na drugą połowę i wtedy zagraliśmy dobry mecz. Późna bramka jest dla nas dobra. Dwa punkty z dwóch pierwszych meczów to oczywiście zbyt mało jak na nasze wymagania. Znowu postawiliśmy sobie za wzór drugą połowę, powinniśmy być w stanie zrobić to przez 90 minut. 

Yann Sommer:

– Nie zagraliśmy dobrej pierwszej połowy, byliśmy bardzo nieczyści. W drugiej połowie mieliśmy dużo więcej sił i dobrych pozycji. Oczywiście, nigdy nie jest łatwo przeciwko tak defensywnemu przeciwnikowi, który sprawił, że przestrzenie były bardzo ciasne. Gdybyśmy wcześniej strzelili gola na 1:1, to nasze szanse na zwycięstwo byłyby większe.

Joshua Kimmich:

– Na pewno musimy jeszcze raz porozmawiać o pierwszej połowie, zwłaszcza w kwestii podejścia, nastawienia i chęci. Kolejną bramkę tracimy po stałym fragmencie gry. Tak było kilka razy w pierwszej połowie. Musimy to jak najszybciej przerwać. W drugiej połowie było już lepiej.

Steffen Baumgart:

– Jestem całkowicie zadowolony, to był bardzo dobry występ. Chcielibyśmy się lepiej spisać ofensywnie, ale Bayern jest na to po prostu za dobry. Jestem zadowolony z punktu i nie martwimy się późną bramką, którą straciliśmy. Dobrze pracowaliśmy, chłopcy dali z siebie wszystko.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (6)25.01.2023 18:27
Nie wiem co się dzieje z tym zespołem?!!
25.01.2023 18:06
Żal to w ogóle komentować.
25.01.2023 14:52
@Mathias większość piłkarzy Bayernu wróciło z Kataru już po 3 meczach, oczywiście należy mieć na uwadze że mundial to nie tylko mecze ale też i okres przygotowawczy, spadek formy w wyniku zmęczenia jest rzeczą normalną, ale nie aż taką, a niektórzy zawodnicy grają tak, jakby spędzili ostatnie miesiące w kopalni soli.
25.01.2023 08:19
Kolonia pokazały zęby.
Trzeba jednak sobie zadać pytanie ilu piłkarzy było na mundialu a ilu było z Kolonii.
Ten mundial przewróci do góry nogami każdą ligę.
25.01.2023 07:42
I to jest w tym chyba najgorsze.
25.01.2023 07:31
Musimy pracować nad koncentracją i wrócić na właściwe tory. Do roboty, panowie!