Reakcje: To bardzo ważne zwycięstwo

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dwudzieste dziewiąte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Pucharze Niemiec.

Po niedawnym remisie 1:1 z Eintrachtem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozbili tym razem FSV Mainz 4:0. Bramki dla FCB zdobyli Eric Maxim Choupo-MotingJamal MusialaLeroy Sane oraz Alphonso Davies. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− To było bardzo ważne zwycięstwo. Sposób gry, zwłaszcza w pierwszej połowie, był bardzo dobry - nie tylko piłkarsko, ale i pod względem postawy. Mieliśmy bardzo dobry podział przestrzeni, chłopcy grali dużo agresywniej w kierunku bramki. W końcu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Poprosiłem o większe ryzyko i podjęliśmy je. Szczególnie w pierwszej połowie był to absolutnie właściwy ruch.

Joshua Kimmich:

− Byliśmy bardzo szczęśliwi, bo wygrana to po prostu coś przyjemnego. Pokazaliśmy od pierwszej minuty, kto chce wygrać. To było bardzo dobre. Byliśmy bardzo dominujący i kontrolowaliśmy mecz. Brakowało nam tego w ostatnich tygodniach. Kiedy tak gramy, trudno jest nas zatrzymać. Do tego widząc kogo mamy jeszcze na ławce, to jest to naprawdę fajne.

Jamal Musiala:

− Wiemy, jaką mamy jakość. Wygrana była dla nas ważna, aby wejść w kolejne mecze z pewnym flow. To dobrze dla nas wszystkich, że wygraliśmy tak przekonująco. Ważne było, że szybko dołożyliśmy drugą i trzecią bramkę, wtedy nasza gra również się uspokoiła.

Bo Svensson:

− Bayern był bardzo czujny od początku, a my wręcz przeciwnie. Nie potrafię tego wyjaśnić, wyobrażaliśmy to sobie zupełnie inaczej. Musimy teraz nad tym popracować. Właściwie to chcieliśmy grać tak jak w drugiej połowie. Nie byliśmy gotowi psychicznie, to był trudny mecz przeciwko bardzo silnemu przeciwnikowi. Jestem jednak zadowolony z drugiej połowy.