Reakcje po Superpucharze: Łatwo straciliśmy bramki

Dwa dni temu, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie. Monachijczycy rywalizowali w Superpucharze Niemiec.

Po zeszłotygodniowym triumfie nad AS Monaco w sparingu, monachijczycy zaprezentowali się tym razem fatalnie i ponieśli zasłużoną porażkę 0:3 z RB Lipsk. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− Jesteśmy rozczarowani. Kreowaliśmy sytuacje w pierwszej połowie i łatwo straciliśmy bramki. Rozbieżność między formą, nastrojem i tym, co dostajemy na boisku jest duża. Chęć, entuzjazm, forma i kondycja, z jaką graliśmy w meczach towarzyskich, nie miała nic wspólnego z tym, jak zagraliśmy z RB Lipsk.

Matthijs de Ligt:

Nie byliśmy dobrzy w grze od pierwszej minuty, pozwoliliśmy rywalowi na wiele szans i nie wykorzystaliśmy naszych okazji. Dobrze zaprezentowaliśmy się w meczach testowych z Monaco i Liverpoolem. Teraz jednak nie byliśmy dobrzy, a przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Lipsk będzie trudno. Musimy trzymać się razem, ciężko pracować każdego dnia i poprawić rzeczy, które nam nie wychodzą.

Max Eberl:

− Przed meczem nie wiedziałeś dokładnie, na czym stoisz. Chłopcy ciężko na to pracowali i zasłużyli na tytuł. Spisaliśmy się dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Marco Rose:

− Wygraliśmy 3:0, strzeliliśmy piękne gole i mieliśmy więcej szans. Broniliśmy pilnie i z pasją, ale też trochę odpuściliśmy. Ten mecz daje nam materiał do lepszej pracy, ale powinien też dać nam impuls i pewność siebie. W przyszłym tygodniu w Leverkusen potrzebujemy tego ponownie.