DieRoten.pl
Reklama

Reakcje po porażce w Rzymie: Trudno znaleźć właściwe słowa

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Bayern Monachium zawiódł po raz kolejny w tym sezonie. Tym razem "Die Roten" ulegli w Rzymie tamtejszemu Lazio 0:1. Monachijczycy okazję na rewanż będą mieli za 3 tygodnie i trzeba liczyć, że dobrze wykorzystają ten czas.

Thomas Tuchel

- Oczywiście jesteśmy sfrustrowani i zdenerwowani porażką. Nie wiem dlaczego, ale nasz plan po przerwie się załamał. To nie było tak, że Lazio wygrało ten mecz. Pierwsza połowa była dobra. Mieliśmy jedną świetną szansę na strzelenie gola i dwie “normalne”. Ale skutkowało to nawet strzałem na bramkę, a bez strzałów nie ma goli. Po przerwie chcieliśmy być odrobinę odważniejsi. Było wprost przeciwnie i zrobiliśmy wszystko, żeby odstawać. Straciliśmy piłkę dwukrotnie zaraz po przerwie i kompletnie straciliśmy rytm. Mieliśmy trudności z tworzeniem sytuacji bramkowych i ich wykorzystaniem. Nadal jednak mamy rewanż.

Manuel Neuer

- Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale pierwsza połowa była jeszcze przyzwoita. Wypracowaliśmy sobie szanse. To nasza wina, że zaczęliśmy drugą połowę tak, jak to zrobiliśmy. Ponosimy za to odpowiedzialność i musimy się do tego przyznać. Czujesz nerwowość i pojawia się pytanie z czego to wynika. Musimy trzymać się razem i grać w następnym meczu w Bochum tak dobrze, jak potrafimy. Potrzebujemy pozytywnych emocji, zwycięstwa. Trudno znaleźć właściwe słowa.

Thomas Mueller

- Na pewno była reakcja po meczu z Leverkusen w pierwszej połowie. Powinniśmy objąć prowadzenie. Mieliśmy trzy klarowne szanse na strzelenie gola, ale nie wykorzystaliśmy ich. Kiedy masz takie okazje w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Lazio, to musisz je wykorzystać. Ale druga połowa była naznaczona niezdecydowaniem. To było niemal groteskowe, jak popełnialiśmy kolejne błędy. W tej chwili nie jesteśmy w sytuacji, w której wszystko przychodzi nam łatwo. Będziemy pracować dalej i mamy trzy tygodnie do rewanżu.[...] Nie jesteśmy zadowoleni, to absolutnie jasne, ale damy z siebie wszystko we wszystkich rozgrywkach aż do ostatniej sekundy.

Maurizio Sarri (Lazio)

- Gdybyśmy zawsze grali tak, mielibyśmy inną pozycję w Serie A. Mogliśmy strzelić kolejnego gola na koniec, to jedyna rzecz, którą mogę skrytykować dzisiaj. Jestem naprawdę dumny z wyniku - powiedział włoski trener.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...