Reakcje: Pierwsze 35 minut to klasa światowa

Nie dalej jak wczoraj późnym popołudniem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje osiemnaste oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 5:2 nad Augsburgiem w Pucharze Niemiec, tym razem monachijczycy pokonali TSG Hoffenheim 2:0. Bramki dla FCB zdobyli Jamal Musiala oraz Eric Maxim Choupo-Moting. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Jestem bardzo zadowolony z tego występu. Pierwsze 35 minut to była klasa światowa z naszej strony, naprawdę niezwykle dobry futbol, dużo akcji bramkowych, bardzo dobre otwarcia pod wysokim pressingiem. Hoffenheim miało kilka sytuacji, potem na 10 minut zwolniliśmy tempo. Mieli dwie dobre szanse i Ulle bardzo dobrze się zachował w bramce.

Serge Gnabry:

− Pierwsza połowa była nieco lepsza od drugiej. To wtedy zdobyliśmy bramki i kontrolowaliśmy grę po objęciu wczesnego prowadzenia. Odkąd pojawił się Choupo, bardzo dobrze zgraliśmy się z przodu. On strzela bramki, co jest ważne dla naszej pewności siebie, to nam bardzo pomaga. To był jego tydzień, świetnie sobie radzi!

Eric Maxim Choupo-Moting:

− Wszyscy trenujemy bardzo dobrze i zawsze dajemy z siebie wszystko. Cieszę się, że na boisku zawsze się udaje. Ufam moim umiejętnościom i naszego zespołu. Każdy z nas ma tak samo.

Andre Breitenreiter:

− W takim meczu potrzebujesz szczęścia w wykończeniu i szczęścia, aby potem zdobywać bramki. Bayern w pierwszej połowie bardzo dominował. Chcieliśmy bronić wysoko i agresywnie, nie zawsze można wszystkiemu zapobiec. Niestety, nie udało nam się zdobyć bramki. Gra była stosunkowo wyrównana. Nie poradziliśmy sobie z zadaniem ciosu FCB. Szkoda, ale to bardzo zasłużone zwycięstwo Bayernu.