DieRoten.pl

Reakcje: Odnieśliśmy ważne i zasłużone zwycięstwo

24.11.2021, 08:24:31
Foto Olimpik

W ostatnim meczu w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwudzieste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Dynamem.

Zawodnicy Bayernu zareagowali na ostatnią porażkę ligową i tym razem odnieśli zwycięstwo, pokonując Dynamo Kijów 2:1. Bramki dla przyjezdnych z Monachium zdobyli Robert Lewandowski oraz Kingsley Coman. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i Dynamem.

Julian Nagelsmann:

− W końcówce zacisnęliśmy zęby i odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Ogólnie rzecz biorąc, nie był to łatwy mecz, także biorąc pod uwagę okoliczności. Nie tylko warunki na boisku, ale także sytuacja w naszym składzie, która już przed meczem była na ostrzu noża. W przerwie musieliśmy zmienić kontuzjowanego Lucasa. Trochę nam zajęło dostosowanie się do tej zmiany i byliśmy trochę zbyt pasywni. Mieliśmy jednak dwie lub trzy dobre okazje do przejścia do kontry, ale nasza ostatnia piłka nie była właściwa. Trzecia bramka byłaby decydująca. Gol, który straciliśmy był trochę irytujący. Wciąż mamy przed sobą długą drogę do przebycia. Musimy być bardziej stabilni, zwłaszcza przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Dynamo.

Alphonso Davies:

− Jestem szczęśliwy, że zdobyliśmy 3 punkty i wygraliśmy naszą grupę. To było ważne. Zawsze chcemy być najlepsi. Oczywiście jestem również szczęśliwy, że zostałem wybrany Piłkarzem Meczu. To nie był łatwy mecz, ale wykonaliśmy swoje zadanie jak należy.

Manuel Neuer:

Misja zakończona! To był nasz pierwszy cel wykonaliśmy go. Nie był to nasz najlepszy występ, ale zasadniczo można powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z naszych występów w Lidze Mistrzów. Wygraliśmy wszystkie nasze mecze i mamy 15 punktów. Nie możemy się doczekać następnego meczu z Barceloną. Ważne jest, aby zawsze pozostać skoncentrowanym, nawet jeśli nie zawsze wszystko idzie tak gładko, jak by się chciało. Dzisiaj każdy dał z siebie wszystko. To było ważne.

Mircea Lucescu:

Chcieliśmy zagrać na pełnym gazie i opuścić boisko z podniesionymi głowami. Spotkaliśmy się z drużyną, która od wielu lat dominuje w Bundeslidze. Mają bardzo dobry skład. Zagraliśmy lepiej niż ostatnim razem, gdy graliśmy w Monachium. Co jest bardzo pozytywne, to fakt, że zagraliśmy odważniej i z większą pewnością siebie. Pokazaliśmy postęp.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.11.2021 20:09
Nie był to wielki mecz. Grunt, że wygraliśmy. Ostatnio nie jesteśmy w wielkiej formie.
24.11.2021 10:25
Styl nie ma znaczenia, tym bardziej że warunki były jakie były. Cel osiągnięty a teraz czas wyrzucić Barcelonę z ligi mistrzów:)
24.11.2021 09:22
Przy naszej fatalnej sytuacji kadrowej oraz warunkach pogodowych to naprawdę można tylko cieszyć się z wygranej, bo ciężko było oczekiwać pięknej gry.