Reakcje: Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo

Wczorajszego późnego popołudnia, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje trzydzieste siódme oficjalne spotkanie w tym sezonie. Podobnie jak ostatnio monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnym zwycięstwie 5:3 nad Augsburgiem w Bundeslidze, podopieczni Juliana Nagelsmanna zostali tym razem ograni 1:2 przez Bayer 04 Leverkusen. Jedynego gola dla FCB zdobył Joshua Kimmich. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Zwycięstwo Leverkusen było zasłużone. Z wyjątkiem ostatnich dziesięciu minut byliśmy gorszym zespołem. W pierwszej połowie wiele rzeczy trzeba było robić samemu w pressingu. Byliśmy jakoś ospali. Mieliśmy za mało siły na boisku. W ostatnich tygodniach faktycznie zrobiliśmy dobre kroki do przodu, jeśli chodzi o siłę, jakość i emocjonalność. Ale w tym meczu nie wygraliśmy wystarczająco dużo pojedynków z przodu. Ogólnie rzecz biorąc, nie byliśmy po prostu wystarczająco dobrzy.

Thomas Mueller:

− Leverkusen spisało się bardzo dobrze. Są silnym zespołem pod względem gry, a w tym meczu byli również bardzo nieprzyjemni w walce z piłką. Nie wnieśliśmy na boisko wiele z tego, co czyniło nas silnymi w ostatnich meczach. Patrząc na cały mecz, porażka jest niestety zasłużona.

Joshua Kimmich:

− Ogólnie rzecz biorąc, w wielu obszarach było za mało z naszej gry. Mimo to prowadziliśmy 1:0. Czuliśmy, że zagraliśmy lepszą drugą połowę, ale potem przegraliśmy mecz w drugiej połowie przez dwa karne. To oczywiście bardzo denerwujące. Niemniej jednak, nie sądzę, że dziś na zwycięstwo. Trudno jest stworzyć dziesięć klarownych szans na zdobycie bramki w każdym meczu. Obejmujemy prowadzenie 1:0, wtedy to musi wystarczyć. W drugiej połowie mieliśmy dwie lub trzy dobre szanse. Leverkusen też nie miało tak wielu szans na zdobycie bramki. Po obu stronach było ich stosunkowo niewiele. Ale kiedy prowadzimy 1:0, musimy to utrzymać.

Xabi Alonso:

− Dla nas to niesamowite, że udało nam się wygrać z Bayernem, z jedną z najlepszych drużyn w Europie. Graliśmy intensywnie, ale również bardzo dobrze radziliśmy sobie w posiadaniu piłki. To była zasłużona i ważna dla nas wygrana. Jestem zadowolony, teraz musimy iść dalej.