Reakcje: Mogliśmy uniknąć tych bramek

W ostatnim meczu w ramach 10. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje osiemnaste oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z RB Lipsk.

Zawodnicy Bayernu Monachium zremisowali wczorajszego wieczoru z RB Lipsk 3:3, zaś na listę strzelców wpisywali się Jamal Musiala oraz dwukrotnie Thomas Mueller. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z Bayernem i Lipskiem.

Hansi Flick:

Musimy być zadowoleni z tego wyniku. Najważniejsze, że nie przegraliśmy. To był szalony mecz, obie drużyny nie były w najlepszej formie w obronie. Straciliśmy bramki, których można było uniknąć, nasza struktura nie była właściwa. Ma to też związek z licznymi zmianami, które przeprowadziliśmy. Jednakże powróciliśmy do gry. Pod względem posiadania dominowaliśmy. Cieszyła mnie nasza gra, kiedy byliśmy w posiadaniu. Czasami graliśmy jednak wysoko, zaś nasze dalekie piłki były niedokładne i nieprzygotowane. Mentalność zespołu jest właściwa i dobra. Musimy się upewnić, że utrzymamy naszą pozycję w tabeli.

Manuel Neuer:

Dla neutralnego widza był to fantastyczny mecz. Musieliśmy walczyć przez całe 90 minut. Koniec końców 1 punkt jest zasłużony. To ważne, że nie pozwoliliśmy Lipskowi wygrać po tym jak dwukrotnie przegrywaliśmy. W przeciwnym wypadku sytuacja w tabeli byłaby inna. Dla bramkarza nie jest to miłe, kiedy traci trzy bramki w meczu. Tracimy zbyt wiele bramek w tym sezonie. To irytujące, musimy nad tym popracować, nad naszą grą i innymi elementami.

Thomas Mueller:

Straciłem dziś zbyt wiele piłek. Nie wszystko było idealne, ale oczywiście nie zawsze strzelasz dwie bramki, dlatego też jestem zadowolony i szczęśliwy z tych goli. Jednakże mogłem strzelić więcej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy wrócić do gry. Fakt, że ostatnio dość często musimy nadrabiać straty jest nam wiadomy. Możemy i musimy żyć z tym punktem. Przed końcem meczu rozmawiałem z Manu i zapytałem go, czy chcemy zaryzykować i grać o pełną pulę. Lepiej było nie przesadzać. Na koniec dnia najważniejsze, że utrzymaliśmy się na fotelu lidera. Niepowodzenia zawsze się zdarzają. Musimy się upewnić, że dalej będziemy napierać, abyśmy mogli opuścić boisko w kolejnym meczu jako zwycięzcy.

Julian Nagelsmann:

To był ekscytujący mecz, obie drużyny wiele zainwestowały. Można było dostrzec, że mieliśmy dzień mniej na regenerację. W pierwszej połowie mieliśmy wielkie okazje. Po przerwie Bayern zwiększył presję. Są oczywiście bardzo dobrym zespołem. Cieszy nas fakt, że zdobyliśmy punkt. Chłopcy zagrali do granic swoich możliwości.

Emil Forsberg:

To był naprawdę topowy mecz, obie drużyny chciały wygrać za wszelką cenę. Wykonaliśmy założenia naszego planu przedmeczowego. Dla takich meczów się żyje. Daliśmy z siebie wszystko. Na Allianz Arenie nie jest łatwo wygrać. Myślę, że możemy być zadowoleni.