Reakcje: Mogliśmy strzelić więcej niż 3 bramki

W ostatnim meczu w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwudzieste trzecie oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Barceloną .

Zawodnicy Bayernu nie odpuścili i zasłużenie pokonali Barcelonę 3:0, zsyłając ich do Ligi Europy. Bramki dla FCB strzelili Thomas MuellerLeroy Sane oraz Jamal Musiala. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i Barcą.

Julian Nagelsmann:

To było ważne, że udało nam się zachować czyste konto. W Lidze Mistrzów strzeliliśmy już 22 gole, a straciliśmy tylko trzy. To dobry stosunek. Byliśmy również bardzo pewni siebie. Graliśmy przeciwko wielkiej drużynie, która musiała wygrać. Nie pozwoliliśmy im jednak w żaden sposób wejść w mecz. W drugiej połowie broniliśmy nieco głębiej i pozwoliliśmy im mieć więcej piłki. Myślę jednak, że gdybyśmy bardziej się spięli, strzelilibyśmy więcej niż tylko te trzy gole. Koniec końców, mieliśmy bardzo dobrą fazę grupową.

Thomas Mueller:

− Przeciwko Barcy po prostu jakoś mi to wychodzi. Zagraliśmy dobrze. Oczywiście, nie wszystko było idealne. Kiedy grasz z Barcą, która zawsze wysoko naciska i stara się wywierać na Tobie presję, to tworzy to przestrzeń dla naszych zawodników. Czasami nie wchodziliśmy dobrze w akcje i źle rozgrywaliśmy. Mogliśmy zrobić więcej w drugiej połowie. Ale dobrze się bawiliśmy.

Leroy Sane:

− Myślę, że zagraliśmy dziś bardzo dobrze. To była zdecydowanie bardzo dobra zabawa. Zagraliśmy i współpracowaliśmy dobrze, czego efektem było zwycięstwo.

Xavi Hernandez:

− To niefortunne, ale taka jest rzeczywistość. Miałem nadzieję, że uda nam się zaprezentować lepszy występ. Bayern jest od nas lepszy w tym momencie. Zaczynamy teraz od zera i chcemy przywrócić Barcelonę tam, gdzie jest jej miejsce. Chcemy teraz wygrywać inne trofea, takie jak Liga Europy, La Liga czy Copa del Rey. Musimy ciężko pracować, aby wrócić na szczyt Ligi Mistrzów.