Reakcje: Jesteśmy jedną nogą w fazie pucharowej

W ostatnim meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje trzynaste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Olympiakosu.

Zawodnicy Bayernu Monachium ostatecznie wymęczyli zwycięstwo i pokonali wicemistrzów Grecji 3:2. Bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobywali kolejno Robert Lewandowski (dwukrotnie) oraz Corentin Tolisso. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Olympiakosem.

Niko Kovac:

− Nasi rywale spisali się bardzo dobrze. Walczyli do samego końca, zaś atmosfera na tym stadionie jest świetna. Koniec końców to było ciężko zapracowane zwycięstwo. Wciąż jesteśmy zadowoleni, bo mamy teraz 9 punktów. Jesteśmy jedną nogą w fazie pucharowej. Taki jest nasz cel.

Hasan Salihamidzic:

− Mamy 9 punktów, wygraliśmy i to jest pozytyw tego dnia. Przeanalizujemy ten mecz i dalej będziemy pracować. To był bardzo emocjonujący mecz. Kilku naszych doznało urazów, co nas martwi.

Manuel Neuer:

− Mieliśmy problemy dziś, ale wynik jest OK, zwłaszcza że Tottenham miał tutaj problemy i zremisował 2:2. Najważniejsze, że wygraliśmy i mamy teraz 9 punktów. Jesteśmy na dobrej drodze w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski:

− Nasz występ w pierwszej połowie nie był zły. Olympiakos praktycznie nie stworzył sobie okazji, ale mimo to zdobył bramkę. Musieliśmy podnieść tempo i doprowadzić do wyrównania. Mieliśmy pecha i straciliśmy drugiego gola. Do końca meczu musieliśmy być czujni.

Youssef El Arabi:

− Dobrze zaczęliśmy i objęliśmy prowadzenie, co dodało nam rozmachu. Przyszło nam jednak grać przeciwko Bayernowi, który jest niesamowicie doświadczony w Lidze Mistrzów. Po przerwie wywalczyliśmy drugiego gola, lecz sami daliśmy sobie strzelić dwie kolejne bramki. To był nasz upadek.

Źródło: FCB.de / TZ