Reakcje: Jeden z najlepszych meczów tego sezonu

Bayern Monachium w pojedynku 15. kolejki niemieckiej Bundesligi mierzył się dziś na wyjeździe z drużyną prowadzoną przez Andre Breitenreitera, czyli Hannover 96.

Mistrzowie Niemiec ostatecznie rozbili swoich rywali z Dolnej Saksonii aż 4:0 po bramkach KimmichaAlabyGnabry'ego Lewandowskiego. Po meczu tradycyjnie już na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener, ale i kilku poszczególnych zawodników FCB.

Niko Kovac:

Zespół grał bardzo dobrze przez pełne 90 minut i stworzył sobie od groma okazji bramkowych. 4:0 nie jest wystarczająco wysokim wynikiem, zmarnowaliśmy 3, 4 stuprocentowe okazje. To miłe, że drużyna podeszła do tego meczu ligowego poważnie, po naszym ciężkim wyjeździe do Amsterdamu. Odrobiliśmy zadanie domowe i zdominowaliśmy rywali. Od początku byliśmy w pełni skupieni. Dostrzegam, ze powoli, ale skutecznie wracamy na właściwe tory. Graliśmy dobrze w ostatnich kilku meczach. Sposób w jaki wszyscy zagrali był bardzo dobry. Taka jest nasza ambicja i musimy to powtarzać stale. To był jeden z najlepszych naszych spotkań w tym sezonie. Chcę pogratulować chłopakom.

David Alaba:

− Mieliśmy ambitne plany, chcieliśmy atakować od początku, narzucić swój styl i czerpać radość z gry. Już w pierwszej połowie mogliście dostrzec, że byliśmy w pogotowiu i skorzy do ataku. W przerwie wspólnie doszliśmy do wniosku, że gra w tym zespole sprawia przyjemność. Chcemy skupić się na sobie i wygrywać nasze spotkania. Wygraliśmy ostatnie trzy mecze ligowe i jesteśmy na dobrej drodze.

Thomas Mueller:

− Z perspektywy czasu mieliśmy większe problemy w innych meczach. Dziś nie dopuściliśmy ich do ataku. Byliśmy ciągle w pogotowiu, nie pozwalaliśmy im rozładować presji i gasiliśmy ich kontry w zarodku. Tak chcemy grać. Oczywiście nie zawsze możesz kontrolować spotkanie w 100%, ale z uwagi na ostatnie czasy, dziś zagraliśmy topowe zawody.