Reakcje: Gra sprawiała nam wiele radości

W ostatnim meczu w ramach 16. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwudzieste piąte oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z VfB Stuttgart.

Zawodnicy Bayernu pokazali się z dobrej strony i zasłużenie pokonali Stuttgart 5:0. Bramki dla FCB strzelili kolejno Serge Gnabry (2), Robert Lewandowski (2) oraz ponownie Gnabry. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i VfB.

Julian Nagelsmann:

− W drugiej połowie byliśmy niewiarygodnie dobrzy. Trzy gole padły natychmiast po tym, jak wywalczyliśmy piłkę. Rzadko chwalę pojedynczego zawodnika przed drużyną, ale Marc na to zasłużył. Wszedł, walczył i dawał z siebie wszystko, miał bardzo duży wpływ na grę. Uwielbiam takich zawodników, którzy są bardzo bezinteresowni. Mamy za sobą dwa ciężkie mecze. Do tego czeka nas jeszcze piątkowy bój z Wolfsburgiem – naszym celem są 3 punkty.

Thomas Mueller:

− To nie był łatwy mecz, ale w drugiej połowie, kiedy prowadziliśmy 5:0, czerpaliśmy wielką radość z gry. Boisko nie było w idealnym stanie, więc piłka nie była tak łatwa do kontrolowania, ale to dało nam dużo miejsca do poruszania się, kiedy wygraliśmy piłkę. Wysoka linia Stuttgartu utrudniała nam grę, ale ułatwiała zdobywanie bramek. Stuttgart grał przyzwoicie, ale dzięki ryzyku, jakie podejmował, zostawiał nam miejsce. Z naszą jakością z przodu, po pewnym czasie jesteśmy nie do powstrzymania.

Serge Gnabry:

− Zdecydowanie zdarzały się gorsze mecze. Oczywiście to bardzo miłe uczucie, że zagraliśmy tak dobry mecz i wygraliśmy tak wysokim wynikiem. To był wspaniały dzień. Stuttgart to dobry zespół, który wywarł presję na nas na początku drugiej połowy. Po drugiej bramce otwarliśmy worek z golami. Oczywiście 5:0 to wspaniały wynik. Postawiłem sobie wiele celów po tym, jak nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na grę. Byłem zmotywowany. Jednakże nie śniło mi się, że to będzie takie spotkanie.

Marc Roca:

− Jestem bardzo szczęśliwy. Pomogli mi wszyscy zawodnicy i cały sztab. To był dla nas dobry mecz i ważne zwycięstwo. Graliśmy dobrze. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy jednak kolejny mecz w piątek i na tym musimy się teraz skupić.

Pellegrino Matarazzo:

− W pierwszej połowie graliśmy dobrze. To była gra równych sobie. Widać było, że jesteśmy odważni. Również w drugiej połowie dobrze rozpoczęliśmy mecz. Po 0:2 straciliśmy nieco wątek i popełnialiśmy zbyt wiele prostych błędów, za co nas Bayern ukarał.