Reakcje: Cieszę się z tych 9 punktów

W ostatnim meczu w ramach 18. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje dwudzieste ósme oficjalne spotkanie w sezonie 2020/21. Tym razem Bayern mierzył się z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Zawodnicy Bayernu Monachium odnieśli zwycięstwo i pokonali swoich rywali z Gelsenkirchen 4:0, zaś na listę strzelców wpisywali się kolejno Thomas MuellerRobert Lewandowski, ponownie Mueller oraz David Alaba. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i S04.

Hansi Flick:

− Po dwóch porażkach z rzędu to było ważne, abyśmy odzyskali trochę stabilności. Teraz zachowaliśmy dwa czyste konta z rzędu. Oczywiście cieszę się, że udało nam się zdobyć dziewięć punktów. Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego rezultatu, ale wciąż możemy zrobić jedną lub dwie rzeczy lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze posiadanie piłki. Zrobiliśmy pożytek z wyników naszych rywali. Mamy teraz pewną przewagę, ale nadal ważne jest, aby do każdego meczu podchodzić tak, jak do ostatnich kilku spotkań, czyli na 100 procent. Teraz weźmiemy sobie dwa dni wolnego. To ważne, aby oczyścić nasze głowy. Od środy będziemy następnie intensywnie przygotowywać się do meczu z Hoffenheim.

Manuel Neuer:

− Pierwsza połowa była dobra, podobnie jak miało to miejsce przeciwko Augsburgowi. Niestety, ale do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0. Przeciwko Augsburgowi było trudniej, bo musieliśmy walczyć do samego końca. Dziś udało nam się podwyższyć wynik i mieliśmy jeszcze jedną lub dwie szanse, aby strzelić więcej bramek Schalke. Gdyby ktoś przed meczem powiedział w ciemno, że wygramy 4:0, przyjęlibyśmy ten wynik bez żadnego ale.

Thomas Mueller:

− W pierwszej połowie oblegaliśmy bramkę Schalke i stworzyliśmy sobie kilka dobrych szans, ale zabrakło decydującego wykończenia. To był mecz, w którym kilkukrotnie traciliśmy koncentrację. Ogólnie rzecz biorąc, można było zauważyć, że kiedy podkręcaliśmy tempo i graliśmy swoje, zawsze byliśmy w stanie wypracować sobie dobre okazje. Dobrze poradziliśmy sobie w tym tygodniu, wygraliśmy wszystkie trzy mecze i zrobiliśmy ogromny krok do przodu, biorąc pod uwagę tabelę ligową.

Christian Gross:

− Kilka rzeczy zrobiliśmy dobrze, ale niektóre również źle. Kiedy traciliśmy bramki, zbyt bardzo ułatwialiśmy naszym rywalom. Pod względem stabilności w obronie było lepiej, ale nie aż tak bardzo.