Reakcje: Chcieliśmy wygrać i wykonać wielki krok

W ostatnim meczu 28. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Borussii Dortmund.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali Borussię Dortmund 1:0. Bramkę na wagę jakże cennego zwycięstwa zdobył jeszcze w pierwszej połowie Joshua Kimmich. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Borussią.

Hansi Flick:

− Chcieliśmy dzisiaj wygrać i poczynić wielki krok. Osiągnęliśmy to. Jestem bardzo zadowolony z występu mojego zespołu. Byliśmy bardzo skupieni, bardzo, ale bardzo stanowczy, bardzo czujni i czasami bardzo odważni. To dla mnie zawsze ważne, że nasza jakość jest wysoka na treningach i w trakcie spotkań.

Manuel Neuer:

− Cieszę się z tego zwycięstwa. To był ważny mecz. Zawsze jesteśmy niesamowicie zmotywowani w pojedynkach z BVB. Mogliście to zauważyć. Prowadzenie jednym golem nie było do końca bezpieczne. Czasami Dortmund w drugiej połowie znajdował się w strefie rażenia. Oczywiście nie wykorzystaliśmy wszystkich naszych okazji. Teraz to wszystko zależy już od nas. To był ważny znak i ważne zwycięstwo.

Lucien Favre:

− Myślę, że to było bardzo dobre 90 minut w naszym wykonaniu. Pierwsze 30 minut było dobre, potem zeszliśmy zbyt głęboko do tyłu. Druga połowa też była dobra. Mieliśmy okazje, ale brakowało ostatniego podania. Mogliśmy wygrać, a przynajmniej zremisować. Teraz w walce o tytuł mistrzowski będzie już trudniej. Odrobienie siedmiu punktów w sześciu meczach, byłoby bardzo trudnym zadaniem.

Mats Hummels:

− To był przyzwoity występ z naszej strony, ale to trochę za mało. Mieliśmy swoje okazje, ale nie były one wystarczająco dobre, nie w 100%. Tego właśnie brakowało. Czasami takie mecze decyduje się przejawem geniuszu, jak bramka Kimmicha. Teraz wszystko zależy od Bayernu, czy zdobędą tytuł, czy nie. Mamy siedem punktów straty i wszystko, co możemy zrobić, to wygrać nasze pozostałe spotkania. Musimy też mieć nadzieję, że Bayern poślizgnie się w kolejnych 6 meczach.