DieRoten.pl

Reakcje: Byliśmy zbyt ospali na początku

01.09.2019, 07:46:39
FotoOlimpik

W ostatnim meczu trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje piąte oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą FSV Mainz 05.

Piłkarze Bayernu mimo początkowych problemów rozbili swoich rywali aż 6:1. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Benjamin PavardDavid AlabaIvan PerisicKingsley ComanRobert Lewandowski oraz Alphonso Davies. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również poszczególni piłkarze rekordowego mistrza Niemiec. Swojego głosu użyczyli także ludzie związani z FSV Minz.

Niko Kovac:

− Byliśmy zbyt ospali do momentu pierwszej przerwy na uzupełnienie płynów. Nie byliśmy w stanie odpowiedzieć na agresję Mainz. Sądziliśmy, że będzie łatwo. Potem szybciej wymienialiśmy piłkę, zwabiliśmy rywali do środka i dobrze się poruszaliśmy na skrzydłach. Bramka Alaby przed przerwą była kluczowa. Kiedy natomiast strzeliliśmy czwartego gola, to było już po meczu. Udajemy się na przerwę reprezentacyjną w dobrych humorach.

David Alaba:

− Przez pierwsze 20 minut mieliśmy problemy, nie byliśmy wystarczająco agresywni i szybcy. Popełniliśmy też kilka błędów, było wtedy trudniej. Mainz wykonało bardzo dobrą pracę. Złapaliśmy kontakt po pierwszej przerwie na uzupełnienie płynów. Jestem dumny będąc częścią tej drużyny. Każdy daje z siebie wszystko na treningach, dostrzegasz także, że każdy kocha futbol. Kiedy zaś wcielimy to wszystko w życie jako cała drużyna w weekend, to wtedy jest wspaniale.

Sandro Schwarz:

− 30 pierwszych minut potoczyło się zgodnie z planem, byliśmy odważni i broniliśmy się agresywnie, graliśmy dobrze. Mimo wszystko mogłeś jednak raz za razem dostrzegać indywidualną jakość Bayernu, zwłaszcza przy okazji rzutu wolnego. Po zmianie stron Bawarczycy wykorzystali pierwszą okazję i strzelili trzeciego gola. Potem zbyt łatwo traciliśmy już bramki. Nie byliśmy w grze, tylko się przyglądaliśmy. Wynik nas bardzo irytuje, zwłaszcza że w pierwszych 25 minutach graliśmy dobrze.

Alexander Hack:

– Nie ma sensu lamentować i wywoływać niepokojów, nie dla nas, nie dla naszego klubu. Musimy kroczyć dalej. Mamy teraz 2 tygodnie na zadawanie pytań i pracę nad sobą.

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama02.09.2019 07:21
Przede wszystkim to mamy trenera bez jaj i pojęcia o taktyce :D Guardiola nie dopuściłby do tego żeby wyjść z takim nastawieniem na mecz
01.09.2019 19:51
Najważniejsze, że później się rozkręciliśmy i zrobiliśmy to co zrobiliśmy z ich defensywą. ;)
01.09.2019 18:18
Najważniejsze są trzy punkty.
01.09.2019 10:48
początek faktycznie ciężki po stracie bramki coś ruszyło dopiero
01.09.2019 09:44
Zbyt ospali? Ja bym raczej użył słów chaotyczni i bez jakiegokolwiek planu na grę.
01.09.2019 09:42
A moim zdaniem graliśmy. Tylko inaczej nie potrafimy z tym przeciętnym trenerem.
01.09.2019 07:52
Było widać, że nie graliśmy na 100 procent, ale z Lipskiem już na pewno tak zagramy.

reklama