DieRoten.pl

Rangnick: Kimmich i Mueller wyróżniają się mentalnością

fot.
Reklama

W zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku zawodników, którzy zdaniem ekspertów są niezwykle ważnymi piłkarzami dla całego bawarskiego klubu.

Wśród nich prawie zawsze wymienia się takich graczy jak Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller, których ceni się przede wszystkich za ich wyjątkowy charakter oraz mentalność. Zauważa to również Ralf Rangnick, którego w ostatnim wywiadzie dla oficjalnego portalu „Bundesliga.com” zapytano o to, co powinno wyróżniać zawodnika w obecnych czasach.

– Piłkarz powinien być technicznie zdolny do gry na najwyższym poziomie, ale dwie rzeczy, które w ostatnich latach były na szczycie naszych kryteriów skautingu w RBL to szybkość działania i mentalność. Moim zdaniem są to dwa najważniejsze czynniki – powiedział Rangnick.

– Jeśli weźmiemy pod uwagę na przykład Kimmicha czy Muellera, to obaj są dobrzy w każdej technicznej dziedzinie futbolu, ale nie są w żaden sposób wyjątkowi. Tych dwóch zawodników odróżnia kompletny wachlarz umiejętności, a ich wyjątkowość polega na mentalności – mówił dalej.

– Obaj są liderami zespołu. Zawsze słyszysz tych dwóch na boisku. Nieustannie mają werbalny wpływ na to, co dzieje się na boisku, głównie dzięki roli lidera, jaką pełnią na boisku i dzięki temu, że mają wyjątkową mentalność – kontynuował Niemiec.

W tej samej rozmowie byłego trenera RB Lipsk czy Schalke 04 Gelsenkirchen zapytano również wprost, czy w najbliższej przyszłości ktokolwiek będzie w stanie zdetronizować Bayern na krajowym podwórku. Rangnick nie ukrywa, iż siła finansowa „Bawarczyków” robi ogromną różnicę i FCB nadal będzie niezwykle trudnym rywalem do prześcignięcia.

– Ze względu na sytuację finansową Bayern, który w przybliżeniu dysponuje dwukrotnie większymi środkami finansowymi w swoim budżecie, będzie wiodącą siłą w niemieckiej piłce. Nie widzę, żeby to się zmieniło w ciągu najbliższych kilku lat – mówił dalej.

– Mimo to, od czasu do czasu mogą pojawić się okazje. W przyszłości RBL nadal będzie utrzymywać się w czołówce, o ile nie popełni żadnych błędów w decyzjach transferowych oraz trenerskich. Jeśli Lipsk pozostanie wierny drodze, która doprowadziła ich do miejsca, w którym są dzisiaj, nadal będą silni. Mimo to, Bayern będzie trudny do wyprzedzenia w najbliższej przyszłości ze względu na przewagę finansową, jaką posiadają – podsumował Ralf Rangnick.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...