DieRoten.pl

Rafinha wznowił częściowe zajęcia z drużyną

11.10.2018, 14:46:24
Photogenica

Napływają do nas kolejne dobre wiadomości w sprawie kontuzjowanego od kilku tygodni Rafinhii, który z dnia na dzień wykonuje spore postępy w swojej rehabilitacji.

reklama

Przypomnijmy raz jeszcze – brazylijski defensor z niemieckim paszportem doznał urazu kostki w meczu ligowym z Bayerem 04 Leverkusen w połowie września. Na całe szczęście po kontuzji 33-latka nie ma już praktycznie śladu.

Podczas dzisiejszego treningu z pozostałymi w Monachium piłkarzami Rafinha mógł po raz pierwszy od ponad czterech tygodni wziąć udział w częściowym treningu zespołowym. Mowa o rozgrzewce oraz kilku ćwiczeniach mających poprawić m. in. celność podań.

W końcu! Byłem kontuzjowany przez ponad cztery 4 tygodnie z powodu urazu mojej kostki. Dlatego też byłem bardzo szczęśliwy mogąc ukończyć część treningu z zespołem. Cieszę się – powiedział Rafinha po treningu.

Zgodnie z zaleceniami sztabu medycznego Brazylijczyk każdego dnia zwiększa obciążenie. Po ukończeniu częściowych zajęć ze swoimi kolegami, defensor powrócił do indywidualnego treningu pod czujnym okiem Thomasa Wilhelmi’ego.

Dzięki Bogu nie byłem za bardzo w tyle, jestem już sprawny. Oczywiście sytuacja różni się, kiedy nie byłeś na boisku przez ponad 4 tygodnie. Pracuje jednak dobrze z Thomasem i idzie mi dobrze. Moim zdaniem będę gotowy w przyszłym tygodniu – dodał Brazylijczyk.

− Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wrócić na boisko. Teraz znowu musimy dawać z siebie wszystko, gdyż musimy wrócić za wszelką cenę na drogę zwycięstw – podsumował Rafinha.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to Rafinha będzie do dyspozycji Niko Kovaca na kolejny mecz ligowy, który przypomnijmy „Bawarczycy” rozegrają 20 października, zaś ich rywalem będzie VfL Wolfsburg.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama11.10.2018 19:52
Dobre i to ale nie ludzmy się że forma tego zawodnika jeszcze kiedykolwiek zbawi Bayern. Niestety ale jest w zespole tylko przez niezrozumiała oszczędnościowa politykę Bayernu której efekty właśnie zbieramy.
11.10.2018 15:46
Oby tylko nie było tak że Rafa wróci a za chwilę kolejny gracz pójdzie do gabinetu lekarskiego.

reklama