DieRoten.pl

Rafinha podpisał kontrakt z Sao Paulo

27.12.2021, 08:56:03
Photogenica

36-letni Rafinha z pewnością jest dobrze wspominany przez wielu kibiców Bayernu Monachium. W końcu Brazylijczyk spędził w bawarskim klubie wiele lat swojej piłkarskiej kariery.

Kariera Brazylijczyka dobiegła końca w Monachium z dniem 30 czerwca 2019 roku, kiedy to wygasła jego umowa. Warto podkreślić, że Rafinha rozegrał dla bawarskiego klubu łączną liczbę 266 spotkań, w których to strzelił 6 bramek oraz zanotował 29 asyst. Ponadto razem z kolegami sięgnął po 18 tytułów.

Następnie jego kolejnymi przystankami w karierze były takie kluby jak Flamengo, Olympiakos Pireus oraz Gremio. Mimo swojego wieku, 36-latek nie zamierza wcale żegnać się z piłką – wręcz przeciwnie! Ostatnio podpisał on kontrakt z ekipą Sao Paulo do końca grudnia 2022 roku. Ponadto w umowie zawarto opcję przedłużenia tej współpracy o kolejny rok!

Wszyscy wiedzą, że lubię ten klub, zaś moim pragnieniem było kiedyś zagrać tutaj. To kolejne spełnienie marzeń w moim życiu, które przyszło we właściwym czasie. Sao Paulo oczekuje nowego początku, a ja mam nadzieję być częścią tego procesu – powiedział Rafinha.

− Nie ma większej motywacji niż gra dla Sao Paulo, które ma historię pełną tytułów. To będzie zaszczyt nosić tę koszulkę, teraz jako zawodnik klubu. Jestem gotowy – podsumował Rafinha.

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Rafinha zawsze był lubianą postacią w zespole Bayernu Monachium – Brazylijczyk uchodził za wielką duszę towarzystwa, która była wysoko ceniona przez kolegów w szatni. Nie można wykluczyć, że pewnego dnia, 36-latek wróci do FCB, gdzie będzie pełnił np. rolę ambasadora klubu, jak jego rodak Giovane Elber.

źródło: Sao Paulo

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)01.01.2022 21:45
Fajnie, że wciąż gra na najwyższym poziomie w Brazylii.
27.12.2021 16:40