DieRoten.pl

Problemy z kolanem Pavarda

04.05.2022, 10:10:33

Zgodnie z zapowiedziami niemieckiej prasy, wczorajszego popołudnia rozpoczęły się oficjalnie przygotowania monachijczyków do przedostatniego spotkania w tym sezonie.

Przypominamy zarazem, że w najbliższą niedzielę Bayern podejmie u siebie VfB Stuttgart o 17:30, zaś zaraz po zakończeniu spotkania, Manuelowi Neuerowi i spółce zostanie oficjalnie wręczona patera mistrzowska za sezon 2021/22.

Przygotowania do tego derbowego meczu rozpoczęły się wczorajszego popołudnia. Jak informują niemieccy dziennikarze, atmosfera w zespole była bardzo dobra, zaś intensywność treningu stała na bardzo wysokim poziomie. Niemniej jednak trener Nagelsmann musiał obyć się bez kilku graczy.

Benjamin Pavard, Leona Goretzka i Bouna Sarr

Jak informują niemieckie media z „AZ”, „Kickerem” i „Sky” na czele, we wczorajszym treningu nie brał udział przede wszystkim Leon Goretzka. Uspokajamy jednak – powodem nieobecności Niemca była kontrola obciążenia. Nieco gorzej sytuacja wygląda natomiast w sprawie Benjamina Pavarda.

Francuski defensor nie pojawił się na murawie, zaś zaraz po zakończeniu sesji treningowej, trener Nagelsmann w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że Francuz ma problemy z kolanem, dlatego też sztab szkoleniowy nie chcąc ryzykować, wolał obejść się bez mistrza Świata z 2018 roku.

Początkowo informowano również, że nieobecny jest Bouna Sarr (problemy z rzepką), ale po kilku minutach Senegalczyk pojawił się na innym boisku i odbył indywidualny trening.

Coman, Mueller i Upamecano wrócili

Pojawiają się również pozytywne informacje, albowiem po kilku dniach przerwy do pełnych treningów powrócili wczoraj Kingsley Coman (uraz kostki), Thomas Mueller (przeziębienie) oraz Dayot Upamecano (sprawy rodzinne). Cała trójka ma być w pełni gotowości na niedzielny mecz z VfB Stuttgart.

źródło: Różne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)04.05.2022 18:04
04.05.2022 16:42
Znów będą go leczyć zachowawcza jak Goretzkę do końca sierpnia, aż na końcu przeprowadzą zabieg i Pavard wróci w grudniu?
04.05.2022 11:34
Oby to nic poważnego.