DieRoten.pl
Reklama

Pozytywne spotkanie Freunda z agentem Tela

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Jednym z nich bez wątpienia jest Mathys Tel, który trafił do bawarskiego klubu latem 2022 roku z ekipy Stade Rennes za około 20 milionów euro.

Niemniej jednak w ostatnim czasie pojawiło się sporo plotek i spekulacji odnośnie dalszej przyszłości młodego snajpera – wszystko w związku z brakiem regularnej gry i minut u Thomasa Tuchela, z którego powodu Francuz był gotów odejść w nadchodzącym letnim okienku transferowym.

Jednakże jak poinformował wczoraj włoski dziennikarz i ekspert transferowy – Fabrizio Romano – w ostatnim czasie doszło do spotkania Christopha Freunda oraz Gadirim Camarą, czyli agentem 18-latka. Według wspomnianego wyżej źródła, rozmowy przebiegły bardzo dobrze i pozytywnie.

Co więcej dyrektor sportowy FCB przedstawił jasny plan i zapewnił stronę piłkarza, że klub planuje zatrzymać Mathysa, jako że odgrywa on rolę w projekcie Bayernu. Nie można również wykluczyć, że dyskusje dotyczyły rozmów odnośnie nowej umowy, jako że „Bawarczycy” nie chcą w żadnym wypadku stracić Tela.

Mathys Tel

W bieżącym sezonie 2023/24 Mathys wystąpił w 29 meczach o stawkę (spędził na boiskach 761 minut), zaś jego dorobek w tym czasie to 6 bramek oraz 4 asysty. Tel ma więc średnio udział przy trafieniu FCB co 74 minuty. Łącznie od momentu swojego transferu do Bayernu, Francuz strzelił 12 goli i zaliczył 4 asysty w 56 spotkaniach (1335 minut).

 

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...