DieRoten.pl
Reklama

Pożegnalny film Davida Alaby na FCB.tv

fot.
Reklama

Wśród trójki zawodników, których umowa z bawarskim klubem wygasa z dniem 30 czerwca 2021 roku wymienić możemy przede wszystkim doświadczonego Davida Alabę.

Jako że dla Davida to ostatnie tygodnie w zespole rekordowego mistrza Niemiec (dziś ostatni mecz), to klub postanowił przygotować film w pełni poświęcony karierze Alaby i jego przygodzie jako zawodnik „Gwiazdy Południa”.

W opublikowanym wczoraj materiale znajdziemy archiwalne materiały z początków gry Austriaka dla Bayernu oraz wypowiedzi wielu trenerów i piłkarzy – mowa między innymi o Heynckesie czy Riberym, z którymi 28-latek był bardzo związany (zwłaszcza z Franckiem).

Weteran FCB odniósł się do wielu różnych tematów – poruszył m. in. kwestię swoich osiągnięć, relacji z piłkarzami i trenerami oraz najważniejszych momentów w swojej karierze.

David Alaba:

− Cała ta podróż, jaką przebyłem od Wiednia do Monachium w młodym wieku, te 13 lat spędzonych w Monachium... To było coś wyjątkowego i zawsze będę niezmiernie wdzięczny za ten czas. Bardzo będzie mi tego brakowało. Bayern znaczy dla mnie bardzo wiele. Bayern znaczy dla mnie bardzo wiele. Jestem bardzo wdzięczny temu klubowi, wszystkim kibicom, ponieważ czuję bardzo bliską więź z fanami, którzy byli i będą dla mnie bardzo ważni. Zawsze mnie wspierali i cały zespół. Skoczyliby za Tobą w ogień.

Franck Ribery:

− David, bracie, mój mały bracie. Jesteś legendą Bayernu. Monachium będzie tęskniło. Uważaj na siebie. Dobrze wiesz bracie - zawsze będę Cię kochał. Do zobaczenia!

Jupp Heynckes:

Witaj David. Chcę Ci powiedzieć, że jest mi bardzo przykro, że opuszczasz Bayern pod koniec sezonu, aby poszukać nowego wyzwania. Każdy jest jednak odpowiedzialny za swoje życie, a Ty stałeś się uniwersalnym piłkarzem. Choć stosunkowo nadal jesteś młody, to jesteś już doświadczonym piłkarzem. Zdobyłeś  uznanie, szacunek i sympatię kibiców w Niemczech i na całym świecie. Mimo dotychczasowej niezrównanej kariery, zawsze byłeś świetnym i miłym facetem. Moim zdaniem wszyscy będziemy za Tobą tęsknić. Życzę Ci wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, radości i sukcesu na Twojej dalszej drodze w przyszłości, niezależnie od kraju. Wszystkiego najlepszego David, Jupp Heynckes.

David Alaba

David Alaba trafił do Bayernu jako młody chłopak w 2008 roku z Austrii Wiedeń. W kolejnych latach Austriak stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym został na stałe włączony do pierwszego zespołu. W trakcie swojej przygody z FCB 28-latek rozegrał 430 spotkań, w których strzelił 33 bramki oraz zanotował 54 asysty. Ponadto razem z kolegami sięgnął po 27 tytułów!

Źródło: FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...