DieRoten.pl
Reklama

Powrót Neuera wciąż sprawą otwartą

fot. Photogenica
Reklama

W grudniu 2022 roku bardzo poważnej kontuzji doznał kapitan i ówczesny numer jeden w bramce Bayernu, czyli 37-letni Manuel Neuer.

Przypominamy, że golkiper bawarskiego klubu doznał złamania kości piszczelowej podczas urlopu w górach i był zmuszony przejść skomplikowaną operację, która wyeliminowała go ostatecznie z gry i treningów na wiele miesięcy.

Co prawda początkowo planowano jego powrót na lipiec 2023 roku, ale w wyniku pewnych komplikacji, plany zostały odłożone w czasie. Na ten moment nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie ujrzymy Niemca między słupkami Bayernu, choć 37-latek cały czas intensywnie pracuje nad swoim powrotem.

− Manuel Neuer jest bardzo pozytywnie nastawiony. Myślę, że mogę powiedzieć, czy radzi sobie dobrze, czy nie. Ponownie może brać udział w treningu bramkarskim, nie z drużyną, ale indywidualnie – powiedział wczoraj Tuchel.

To nie jest kontuzja, ale raczej dyskomfort w łydce. Nie chcieliśmy ryzykować, że przerodzi się to w kontuzję – podsumował Thomas Tuchel.

Jeśli mowa o piątkowym treningu, to jak donoszą niemieccy dziennikarze, tym razem Manuel Neuer trenował przez około 38 minut, zaś w zajęciach towarzyszył mu Michael Rechner (trener bramkarzy) oraz sprowadzony tego lata Daniel Peretz.

Mówi się, że 37-latek wciąż odczuwa pewien dyskomfort w łydce, co uniemożliwia mu treningi na pełnych obrotach, ale bazując na różnych doniesieniach prasowych, bramkarz powinien koniec końców do dwóch tygodni powrócić do bramki monachijczyków – o ile nie wydarzy się nic negatywnego.

Źródło: Bild / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...