Polacy remisują, Sanches z asystą

Wczoraj późnym wieczorem przyszło nam oglądać w akcji kolejnego zawodnika rekordowego mistrza Niemiec. Tym razem w meczu Ligi Narodów mierzyli się Portugalczycy i Polacy.

W swoim ostatnim meczu w ramach tak zwanych rozgrywek Ligi Narodów UEFA, podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali 1:1 z aktualnymi mistrzami Europy, czyli Portugalczykami. Niestety z powodu urazu kolana w kadrze Polaków zabrakło Roberta Lewandowskiego.

Na pierwszą bramkę widzowie zgromadzani na Estadio Dom Afonso Henriques w Guimaraes musieli czekać do 34. minuty, kiedy to bramkę dla gospodarzy zdobył Andre Silva. Nasi rodacy próbowali jeszcze coś wskórać, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron szale przechyliły się na korzyść "Biało-czerwonych", albowiem w 63. minucie wyrzucony z boiska został Danilo Pereira. Zaledwie trzy minuty później wyrównał Arkadiusz Milik, który wykorzystał rzut karny. Mimo gry w przewadze, podopieczni Brzęczka nie zdobyli już więcej bramek.

Koniec końców wynik 1:1 utrzymał się do końca i obie drużyny musiały zadowolić się punktem. Warto zauważyć, że szansę gry od samego początku otrzymał Renato Sanches, który rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Co więcej pomocnik bawarskiego klubu zanotował nawet asystę przy trafieniu Silvy na 1:0.

Jedno trzeba przyznać − trener Fernando Santos postąpił bardzo dobrze wystawiając Renato od pierwszych minut. 21-latek odpłacił się za zaufanie bardzo dobrym występem i został nawet wybrany Zawodnikiem Meczu przez wiele serwisów sportowych.

Remis naszych rodaków sprawia jednocześnie, że Polska podczas nadchodzącego losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy będzie losowana z pierwszego koszyka. Ucierpieli na tym z kolei Niemcy, którzy znajdą się w drugim koszyku i niewykluczone, że "Biało-czerwoni" trafią w swojej grupie na Manuela Neuera i spółkę.

Portugalia 1:1 (1:0) Polska

Bramki: 1:0 Andre Silva 34', 1:1 Arkadiusz Milik 66'

Polska XI: Szczęsny, Kędziora, Cionek, Bednarek, Bereszyński, Frankowski, Krychowiak, Klich (Góralski 75'), Grosicki (Kadzior 78'), Zielinski (Szymański 90'), Milik

Portugalia XI: Beto, Cancelo, Pepe, Dias, Rodrigues, Danilo, William, Sanches, R. Silva (Bruma 70'), A. Silva (Eder 87'), Guerreiro (Mario 61')