Kolejne 3 punkty jadą do Monachium!

FC Bayern nadal niepokonany w tym sezonie Bundesligi! W bardzo ciężkim wyjazdowym spotkaniu podopieczni Juppa Heynckesa pokonali na Veltins Arena Schalke 04 Gelsenkirchen po trafieniach Toniego Kroosa i Thomasa Mullera. Tym samym Bawarczycy mają na swoim koncie komplet punktów i przewodniczy wspólnie z Eintrachtem w tabeli.

61 673 widzów przyszło w sobotnie popołudnie zobaczyć spotkanie pomiędzy S04 i FCB. W porównaniu do meczu w Lidze Mistrzów na ławce rezerwowych usiedli Claudio Pizarro i Javi Martinez. Ich miejsce zastąpili Luiz Gustavo i Mario Mandżukić, zaś na skrzydle za kontuzjowanego Francka Ribery'ego wystąpił Muller. "To będzie nasz najtrudniejszy test" powiedział przed meczem Heynckes.

W 10. minucie spotkania pierwszą dobrą okazję miał Kroos, ale jego próba okazał się niecelna. Z idealnej pozycji kwadrans później spudłował Mandżukić (25.). Bawarczycy nie mogli odnaleźć własnego rytmu, bowiem ofensywnie nastawione Schalke radziło sobie coraz lepiej.

Efektem tego były dwie groźne okazje zespołu z Gelsenkirchen. Najpierw Manuel Neuer musiał wypiąstkować strzał Jeffersona Farfana (39.), zaś chwilę później groźnie uderzał Christian Fuchs (43.). Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Na drugie 45 minut Bawarczycy wyszli z nowymi siłami, co było widać od samego początku, kiedy szybko przejęli inicjatywę i zaczęli dyktować tempo gry.

Poskutkowało to świetną akcją Kroosa i Mullera z 55. minuty. Toni zagrał do Thomasa, który minął rywala i nieoczkiwanie zagrał do wbiegającego w pole karnego Kroosa, który bez zastanowienia uderzył piłkę techniczne w długi róg i dał prowadzenie FCB 1:0!

Kibice FCB jeszcze nie skończyli oklaskiwać tej wspaniałej akcji swoich pupili, a już było 2:0! Tym razem Muller już sam wpisał się na listę strzelców, zakładając wcześniej w polu karnym "siatkę" Fuchsowi, podwyższając wynik spotkania na 2:0 (58.).

Bawarczycy mieli okazje na podwyższenie wyniku, ale Muller (60.) i Robben (66.) nie byli w stanie pokonał po raz kolejny bramkarza rywali.

FC Schalke 04 - FC Bayern 0:2 (0:0)

FC Schalke 04:  Unnerstall - Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs - Neustädter, Jones (78. Höger) - Farfán, Holtby (62. Barnetta), Draxler (63. Afellay) - Huntelaar

FC Bayern:  Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Luiz Gustavo, Schweinsteiger (89. Tymoshchuk) - Müller, Kroos, Robben (84. Shaqiri) - Mandzukic (70. Martínez)

Rezerwowi: Starke, Rafinha, Can, Pizarro

Sędzia: Knut Kircher (Rottenburg)

Widzów: 61.673

Bramki: 0:1 Kroos (55.), 0:2 Müller (58.)

Żółte kartki: Fuchs, Matip / -