DieRoten.pl

Piłkarze i trener Kolonii o „niesłusznym” karnym

01.11.2020, 10:05:01
DieRoten.pl

Po rozegraniu sześciu kolejek, klub ze stolicy Bawarii w końcu powrócił na fotel lidera, po tym jak monachijczycy pokonali wczoraj na wyjeździe 1. FC Koeln 2:1.

Podczas gdy mistrzowie Niemiec wygrali swój mecz 2:1, to dotychczasowi liderzy Bundesligi, czyli RB Lipsk, polegli z Borussią M'Gladbach, dzięki czemu podopieczni Hansiego Flicka powrócili na fotel lidera.

Jak już doskonale wiemy bramki dla FCB zdobywali wczoraj Thomas Mueller oraz Serge Gnabry, podczas gdy skrzydłowy zdobył gola z akcji, to wychowanek bawarskiego klubu wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym przez Wolfa. Po meczu sytuacja z początku spotkania wzbudziła niemałe emocje wśród zawodników i trenera „Kozłów”. Swojego głosu użyczył też sam Flick.

Markus Gisdol (trener 1. FCK):

− Mogliśmy dziś zdobyć punkt, powinniśmy go zgarnąć. Była głupia sytuacja, z której wyniknął rzut karny. Takie są zasady, ale powinno się to przemyśleć. Po dobrym starcie było to dla nas nieco gorzkie.

Hansi Flick (trener FCB):

− Czy było to zagranie ręką? Takie są zasady. To nie ja je ustalam i nie ja za nie odpowiadam. Prawdą jest, że ta sytuacja pomogła nam. Tak już jest w świecie piłki.

Marius Wolf (pomocnik 1. FCK):

− Piłka najpierw uderzyła w mój brzuch, a potem w rękę. Ręka nie była daleko od ciała. W żaden sposób nie trafiła w piłkę. Tylko sędzia to widział, nikt inny nie narzekał. To była bardzo trudna decyzja. Sędzia nie był dzisiaj w najlepszej formie, ale musimy to zaakceptować.

Ismail Jakobs (skrzydłowy 1. FCK):

Decyzja ws. rzutu karnego zrujnowała mecz. Po tej jedenastce graliśmy dobrze, ale z Bayernem zawsze jest ciężko. Nie było tam zagrania ręką. Sędzia nie mógł tego widzieć. Gdyby nie zagwizdał, to VAR nie interweniowałby i pozostałoby 0:0.

źródło: TZ / Sky / Sport

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)01.11.2020 21:21
Panie Wolf, jest coś takiego jak VAR i ja widziałem tam ewidentną rękę i sędzia i miliony przed telewizorami więc nie wciskaj kitu.
01.11.2020 15:23
Czytam wasze komentarze i zastanawiam się co byście pisali gdyby ten karny było podyktowany w drugą stronę? Bo ja wiem, niesamowite pomyje posypały by się na głowę sędziego. Moim zdaniem karnego być nie powinno i zastanawiam się po co jest ten VAR? Oceniam sytuację uczciwie.
01.11.2020 13:50
Teraz będą rozpamiętywać. Nic już nie zmieni wyniku.
01.11.2020 11:45
Karny był ewidentny, nie ma o czym gadać.
01.11.2020 10:29
Karny był słuszny i to nie powinno podlegać żadnej dyskusji. Z premedytacją zatrzymanie ręką podania, które zakończyłoby się golem dla Bayernu.
01.11.2020 10:17
Karny to karny ręką to ręką ...