DieRoten.pl
Reklama

Piłkarz Kwietnia BL: Grimaldo triumfuje

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Poznaliśmy już laureata dziewiątej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w kampanii 2023/24, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Jak zwykle nominowanych było sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden reprezentant Bayernu – Harry Kane. Koniec końców tytuł Piłkarza Kwietnia przypadł Alejandro Grimaldo z Bayeru 04 Leverkusen.

Nominowani do tytułu Piłkarza Kwietnia byli:

− Harry Kane (Bayern Monachium).
− Kevin Stoeger (VfL Bochum).
− Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).
− Lois Openda (RB Lipsk).
− Xavi Simons (RB Lipsk).
− Dani Olmo (RB Lipsk).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Victor Boniface (Bayer 04 Leverkusen).
Wrzesień: 
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).
Październik: Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Listopad: Deniz Undav (VfB Stuttgart).
Grudzień: Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Styczeń: 
Deniz Undav (VfB Stuttgart).
Luty: 
Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Marzec: 
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).
Kwiecień:
Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...