Piłkarki Bayernu żegnają się z Ligą Mistrzyń...

Żeńska drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem monachijkom przyszło rywalizować w żeńskiej Lidze Mistrzyń.

Paris Saint-Germain 2:2 (1:1) FC Bayern Frauen

Niestety, ale podopieczne Jensa Scheuera muszą przełożyć swoje marzenia o grze w finale Ligi Mistrzyń na kolejny sezon, po tym jak wczorajszego wieczoru mierzyły się w rewanżowym starciu ćwierćfinału rozgrywek z zespołem Paris Saint-Germain.

Co prawda monachijki podobnie, jak w pierwszym meczu były lepszą drużyną, ale decydujący był brak skuteczności… Ostatecznie pojedynek na Parc des Princes zakończył się remisem 2:2 i piłkarki FCB odpadły po heroicznym boju, choć warto odnotować, że nieobecnych było aż 12 zawodniczek pierwszego zespołu!

Jeśli mowa o bramkach, to dla Bayernu strzelały kolejno Kumagai oraz Schueller. Spotkanie na paryskim stadionie oglądało 27 262 widzów.

− Wielkie słowa uznania dla moich piłkarek, bo to, jak realizowały plan i jak grały w piłkę, było naprawdę dobre. Mimo to rozczarowanie jest ogromne, bo oczywiście chcieliśmy awansować – powiedział po meczu trener Scheuer.

Choć piłkarki Bayernu od samego początku kontrolowały grę, to PSG objęło prowadzenie po pierwszej groźnej akcji i uderzeniu Baltimore. Podopieczne Scheuera szybko jednak wzięły się w garść i dwie minuty później wyrównała Kumagai. Do końca pierwszej połowy obie drużyny przeprowadziły jeszcze kilka ataków, ale górą były bramkarki obu ekip. Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie i to monachijki dominowały paryżanki. W 55. minucie na 2:1 strzeliła Schueller, która wykorzystała chwilę nieuwagi Votikovej. FCB Frauen robiły co w swojej mocy, aby strzelić trzeciego gola, ale w decydujących momentach brakowało szczęścia i skuteczności. Jako że regulaminowe 90 minut nie wyłoniło zwycięzcy, konieczna była dogrywka. Piłkarki z Monachium dały z siebie wszystko, ale trafienie Bachmann w 112. minucie zadecydowało o losach meczu i odpadnięciu zespołu Scheuera.

Bayern Frauen: Leitzig - Glas, Viggosdottir, Kumagai, Gwinn - Lohmann, Magull, Simon - Beerensteyn (105’ Landenberger), Schueller, Buehl.

Bramki: 1:0 Baltimore (17’), 1:1 Kumagai (19’), 1:2 Schueller (55’), 2:2 Bachmann (112’).

Zawodniczki Bayernu do akcji wracają już w najbliższą niedzielę, kiedy to rozegrają najważniejszy w tym sezonie mecz w żeńskiej Bundeslidze z VfL Wolfsburg. Niewykluczone, że będzie to zarazem bój o mistrzostwo. Początek starcia na AOK Stadion o 14:00.

Źródło: Własne / FCB