DieRoten.pl
Reklama

Pierwszy trening Tela

fot.
Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami prasowymi, mistrzowie Niemiec sfinalizowali wczoraj transfer niezwykle utalentowanego napastnika – Mathysa Tela.

Przypominamy zarazem, że monachijczycy mieli zapłacić za 17-latka około 20 milionów euro stałej opłaty plus 8,5 milionów euro w bonusach, co oczywiście wywołało niemałe zdumienie w świecie piłki.

Wczorajszego popołudnia „Bawarczycy” oficjalnie potwierdzili transfer Francuza, po tym jak ten przeszedł pomyślnie badania i podpisał długoterminowy kontrakt. Następnie zgodnie z zapowiedziami niemieckiej prasy, Mathys wziął potem udział w pierwszej sesji treningowej pod okiem Juliana Nagelsmanna.

Jak poinformował dziennik „Bild”, Tel w trakcie zajęć w dużej mierze trzymał się blisko francuskich piłkarzy FCB z Lucasem Hernandezem, Benjaminem Pavardem i Tanguyem Nianzou na czele.

Dziennikarze zauważyli, że młody napastnik pokazał się z dobrej strony i mimo młodego wieku, nie krył się i był bardzo zaangażowany przez cały trening. 17-latek dał z siebie wszystko i wywarł dobre wrażenie, a zwłaszcza w finalnym meczu testowym.

Z kolei Manuel Bonke z „TZ” podkreślił, że młody Francuz oprócz nawiązania dobrego kontaktu z nowymi kolegami, zaprezentował wysoki poziom sprawności fizycznej i dobrze radził sobie w finałowych sprintach. Ponadto Mathys udowodnił, że potrafi stworzyć wielkie zagrożenie pod bramką. Według reportera Tel może stać się wartościowym graczem w nadchodzącym sezonie.

Źródło: FCB.de / Bild / TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...